UEFA Avrupa Ligi grup kuraları Fransa'nın Monaco şehrindeki Grimaldi Forum'da çekildi.
Kura çekimi sonunda;
Temscilcilerimizden Medipol Başakşehir, Portekiz'in Braga, Bulgaristan'ın Ludogorets ve Almanya'nın Hoffenheim takımları ile birlikte C Grubu'nda yer aldı.
Diğer temsilcimiz Atiker Konyaspor ise, Avusturya'nın Salzburg, Fransa'nın Marsilya ve Portekiz'in Vitoria Guimaraes takımları ile birlikte I Grubu'nda yer aldı.
Medipol Başakşehir'in maç programı
14 Eylül Perşembe:
20.00 Medipol Başakşehir-Ludogorets (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)
28 Eylül Perşembe:
22.05 Braga-Medipol Başakşehir (Braga Stadı)
19 Ekim Perşembe:
22.05 Hoffenheim-Medipol Başakşehir (Rhein-Necka Stadı)
2 Kasım Perşembe:
21.00 Medipol Başakşehir-Hoffenheim (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)
23 Kasım Perşembe:
23.05 Ludogorets-Medipol Başakşehir (Ludogorets Arena)
7 Aralık Perşembe:
21.00 Medipol Başakşehir-Braga (3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim)
Atiker Konyaspor'un maç programı:
14 Eylül Perşembe:
22.05 Marsilya-Atiker Konyaspor (Velodrome Stadı)
28 Eylül Perşembe:
20.00 Atiker Konyaspor-Vitoria Guimaraes (Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı)
19 Ekim Perşembe:
20.00 Atiker Konyaspor-Salzburg (Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı)
2 Kasım Perşembe:
23.05 Salzburg-Atiker Konyaspor (Salzburg Stadı)
23 Kasım Perşembe:
21.00 Atiker Konyaspor-Marsilya (Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı)
7 Aralık Perşembe:
23.05 Vitoria Guimaraes-Atiker Konyaspor ( D. Afonso Henriques Stadı)
UEFA Avrupa Ligi Grupları:
A Grubu: Villarreal, Maccabi Tel Aviv, Astana, Slavia Prag.
B Grubu: Dinamo Kiev, Young Boys, Partizan, Skenderbeu.
C Grubu: Braga, Ludogorets, Hoffenheim, Medipol Başakşehir.
D Grubu: Milan, Austria Wien, Rijeka, AEK.
E Grubu: Lyon, Everton, Atalanta, Apollon.
F Grubu: Kopenhag, Lokomotiv Moskova, Sheriff Tiraspol, Fastav Zlin.
G Grubu: Plzen, Steaua Bükreş, Hapoel Be'er Sheva, Lugano.
H Grubu: Arsenal, BATE, Köln, Kızılyıldız.
I Grubu: Salzburg, Marsilya, Vitoria Guimaraes, Atiker Konyaspor.
J Grubu: Athletic Bilbao, Hertha Berlin, Zorya Luhansk, Östersund.
K Grubu: Lazio, Nice, Zulte Waregem, Vitesse.
L Grubu: Zenit, Real Sociedad, Rosenborg, Vardar.