TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Temsilciler KuruluDr. Abdurrahman Arıcı
Başkan -
Ömer Demir
Başkan Vekili

       


Ertuğrul Arslan
Raportör
   Burhan Cuci
Üye

        


Yakup Aksoy
Üye

  


Osman Diyadin
Üye
 Bülent Çınar Çavuş
Üye

 

Temsilciler Kurulu Hakkında

Futbol Federasyonumuzun batılı normlarda kurumsallaşması doğrultusundaki çalışmalardan olan ve Haziran 2004 yılında yeniden yapılandırılarak futbolumuza kazandırılan Temsilcilik Kurumu, müsabakaların sağlıklı ve güvenli ortamlarda oynanmasına yönelik misyonunu, futbolun gelişimine katkı sağlayacak içerikteki sorumluluk bilinci içinde sürdürmektedir.

Temsilcilik Kurumu günümüzde; UEFA'nın müsabaka denetimini gerçekleştirdiği " Delege " sisteminde olduğu şekilde yetkilerle donatılmış, düzenlenen mevzuatlarla görev ve yetkileri güçlendirilmiş, futbol organizasyonunda rol alan tüm katılımcıların koordinasyonunu sağlayan bir yapıya kavuşturulmuştur.

Temsilciler Kurulu, saha içi güvenliği konusunda uzmanlık alanı oluşturarak Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilciliği kadrosu kurmuş, kısa sürede temsilciliğin kurumsallaşması yönündeki atılımlarıyla UEFA ülkeleri arasında öncü rol üstlenmiştir.

Kulüp ve stat kriterlerinin uluslar arası standartlara ulaştırılmasında önemli görevler üstlenen Temsilciler Kurulu, temsilcilerin yerinde gözlem ve denetimleriyle Federasyonumuzun ilgili birimlerine sağlıklı bilgiler aktarılmasını gerçekleştirmektedir.

Bir Başkan ve altı üyeden oluşan kurul içinden Başkan Vekili ve Raportör seçilmekte, merkezi yönetim yapısı ise İcra Kurulu ile Temsilci Eğitim ve Değerlendirme Alt Komisyonu ( TEDAK ) adı altındaki çalışma gruplarından oluşmaktadır.

Kurul; 4 lig kategorisindeki profesyonel kulüplerin müsabakalarına temsilci atamaları yanı sıra, seçkin ve nitelikli kadrosunun periyodik eğitimlerini gerçekleştirmekte ve müsabaka raporlarını internet ortamında Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde kurulan sistem ( FYS ) üzerinden en hızlı şekilde alarak Federasyonumuzun ilgili birimlerine ulaştırmakta, temsilcileri gerek raporları üzerinden, gerekse görsel ve video kayıtlar üzerinden denetlemektedir.

 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.