TR
EN
FGD İletişim Bilgileri

Futbol Gelişim Direktörlüğü

Adres:
Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Riva/Beykoz/İstanbul

Telefon:
0 216 554 51 00
0 216 554 51 01

Faks:
0 216 319 19 58 - 59

Futbol Gelişim Direktörlüğü
Futbol Gelişim Direktörlüğü, ülke futbolunun geleceğini şekillendiren Antrenör Eğitimi, Elit Futbolcu Gelişimi ve Grassroots faaliyetlerini yürüten, bunun yanında Plaj futbolu ve Futsal Milli Takımları ile liglerini bünyesinde bulunduran organizasyondur.

Futbol Gelişim Direktörlüğü, futbolun tüm paydaşları ile iş birliği içinde Türk futbolunun gelişim stratejilerinin oluşturulmasına katkıda bulunur.

Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün temel görevlerinden biri antrenör eğitim programlarını hazırlamak ve her düzeyde antrenörün çağın koşullarına uygun, yüksek standartlarda, nitelikli eğitim almasını sağlamaktır.

Elit Oyuncu Gelişimi, direktörlüğün önemli işlevlerinden biridir. Bu konu tüm yurtta gerçekleştirilen tarama faaliyetlerini, genç futbolcuların gelişimleri için en uygun lig organizasyonlarını oluşturmayı ve antrenörlere yönelik eğitim faaliyetlerini içermektedir.

Futbol Gelişim Direktörlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun vizyonuna uygun şekilde ülkemizde futbolun yaygınlaşmasını sağlamak için çalışmalar yürütür. Bu çerçevede Grassroots projeleri üretilir ve uygulamaya koyulur.

Futbol Gelişim Direktörlüğü; plaj futbolu ve futsalın gelişim projelerini hazırlar, lig organizasyonlarını oluşturur, bu branşların milli takımlarının tüm faaliyetlerini yürütür.