TR
EN
KULÜP LİSANS ve FİNANSAL FAIR PLAY MÜD. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon
 
0 216 554 57 16

Faks

 0 216 319 19 43

E-Mail

tayfunneidim@tff.org

aliraikonat@tff.org

cemyucel@tff.org

ahmethasimceylan@tff.org

niyazicagrikacar@tff.org

 

 

TFF » Kulüp Lisans » Kulüp Lisans Müdürlüğü Davranış Kuralları
TFF KULÜP LİSANS KURULU KOORDİNATÖRLÜĞÜ İÇİN DAVRANIŞ KURALLARI

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu Koordinatörlüğü olarak, federasyon içinde profesyonellik anlayışının yükseltilmesine etkin bir şekilde katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerimizde belirli değerleri ve davranışları benimseriz.

 

Temel değerlerimiz şunlardır:

 

Gizlilik 

 

Gizli ve duyarlı bilgileri ele aldığımız için kesin gizlilik ilkelerine her zaman saygı göstermek zorunludur. Böyle yapmakla kulüp lisans sisteminin bütünlük ve inandırıcılığını korumuş ve dolayısıyla kulüplerimizin ve bütün diğer ilgili kuruluşların güvenini kazanmış oluruz.

 

Bağımsızlık

 

İlke olarak kulüp lisans sistemimizde yer alan herkes kulüplerden bağımsız olmalıdır. Bir kulüp ile bağlantısı olan ilgili kişi bu durumu beyan etmelidir ve o kişi ilgili kulüp ile ilgili karar alma sürecinde yer almamalıdır.

 

Bütünlük

 

UEFA'nın hedeflerini gerçekleştirmek, yani Avrupa futbolunun standardını yükseltmek ve sürekli olarak iyileştirmek için kulüp lisans sistemi içinde yer alan herkes tam bir bütünlük ve tutarlılık içinde hareket etmelidir.

 

Etkili davranış

 

Tanımlanan politikaları ve prosedürleri izlemek suretiyle kulüplerimize adil ve onların beklentilerini karşılayan ve sorunları çözümleyen bir birim olma hedefindeyiz.

 

Ulusal ve Uluslararası futbolun gelişmesinin sağlanması

 

Tüm faaliyetlerimiz futbolu, insanların gözündeki şöhretini yükseltmek amacıyla pozitif bir şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda, şeffaf, güvenilir ve tarafsız bir sistemi belgelendirerek futbol kalitesini belli bir standarda ulaştırmak hedefimizdir.

 

Eşitlik ve ayrımcılık

 

Kulüpler ile ilgili olan bütün ilişkilerimizde herkesin eşit bir şekilde ve saygı ile muamele görmesini ve kendilerine karşı ırk, din, yaş ya da cinsiyet ayrımcılığı yapılmamasını sağlayacağız.

 

Sürekli ilerleme

 

Çalışma tarzımızı personelimizin yararına olacak şekilde sürekli olarak iyileştirmeye çalışırız. Federasyon içinde bütün seviyelerde açık bir diyalog kurulmasını teşvik ederiz. Böylece düşünceler iletilir, tanınır ve gereken noktalarda zihinsel bir muhasebeden geçirilir. Bunun bir parçası olarak personelimizi kendi gelişimlerini sürekli olarak gözden geçirmeye aktif olarak teşvik eder ve Federasyona yararı var ise ek eğitim faaliyetlerini destekleriz.

 

İşbu belgede ortaya konulan değerler Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu Koordinatörlüğü'ne temel prensiplerini oluşturur. Dolayısıyla bu değerlere bütün çalışanlar tarafından her zaman uyulması daimi olarak istihdam edilmelerinin bir şartını teşkil etmektedir.