TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
Turnuva Formatı ve Talimatlar

1997/98 sezonunda UEFA U18 Kadınlar Avrupa Şampiyonası adı altında oynanmaya başladığından bu yana her yıl düzenlenen ve 2 eleme turu ile 8 takımın katıldığı finallerin yer aldığı bu turnuvada, Avrupa'nın en iyi genç kadın futbolcuları yeteneklerini sergiliyor.

Turnuvada eleme turları 4'erli gruplardan oluşuyor. Bu 4 takımdan birinin ülkesinde düzenlenen grup maçları 6 gün içerisinde yapılıyor. I. Eleme Turu'nda grup birinci ve ikincilerinin yanı sıra katılan takımların sayısına göre en iyi üçüncüler bir üst tura yükseliyor. II. Eleme Turu'nda ise grup birincileri ve en iyi ikinci finallere katılmaya hak kazanıyor. Ev sahibi ülke ise, turnuvaya direkt olarak katılıyor.

Finallerde 8 takım 4'erli iki gruba ayrılıyor ve gruplarını ilk iki sırada bitiren takımları yarı finale yükseliyor. Tekli yıllarda düzenlenen turnuvalarda ise takımlar aynı zamanda iki yılda bir düzenlenen FIFA 20 Yaş Altı Kadınlar Dünya Kupası'na katılabilmek için de mücadele ediyor.

UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın kuralları ilk olarak UEFA Yönetimi tarafından hazırlandıktan sonra UEFA Gençler ve Amatör Futbol Komitesi'nin onayına sunuluyor. Bu komitenin onaylamasının ardından, kuralları UEFA Yönetim Kurulu'nun kabulüne sunuluyor.

Müsabakalar ile ilgili kurallara UEFA.com adresinde bulunan aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/competitions/Regulations/01/65/31/00/1653100_DOWNLOAD.pdf

 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.