U17 Milli Takımımız, 2018/19 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup'taki ikinci maçında Kuzey İrlanda ile 1-1 berabere kaldı. Antalya'da oynanan ve Rusya Futbol Federasyonu'ndan Aleksei Matyunin'in yönettiği maçta, Milli Takımımızın golünü 11. dakikada Muhammet Akpınar atarken, Kuzey İrlanda'nın golünü 33. dakikada Ben Wylie kaydetti.
Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas maçı tribünden takip etti.
Grubun diğer maçında Slovakya, San Marino'yu 8-0 yendi.
U17 Milli Takımımız, gruptaki son maçında 30 Ekim 2018 Salı günü 15:30'da Slovakya ile karşılaşacak.
Hakemler: Aleksei Matyunin, Aleksei Vorontsov, Karel De Rocker, Lawrence Visser
Türkiye: Arda Özçimen, Muhammed Emin Sarıkaya, Çağtay Kurukalıp, Arif Boynuuzun (Dk. 46 Kemal Bayrak), Gürkan Başkan, Halil İbrahim Sevinç, Mustafa Kapı, Salih Kavrazlı (Dk. 77 Gülhan Üreyen), Ferhat Çoğalan (Dk. 46 Mustafa Yorulmaz), Muhammet Akpınar, Ali Akman
Kuzey İrlanda: David Walsh, Jack Scott, Euan Deveney, Kyle McClelland, Sam McClelland, Dylan Boyle, Carl Johnston (Dk. 88 Trai Hume), Darragh Burns, Barry Crowe, Ben Wylie, Dale Taylor
Sarı Kartlar: Dk. 34 Salih Kavrazlı, Dk. 63 Halil İbrahim Sevinç, Dk. 64 Mustafa Kapı (Türkiye) - Dk. 27 Barry Crowe, Dk. 39 Darragh Burns, Dk. 90+3 David Walsh (Kuzey İrlanda)
U17 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleciler:
Arda Özçimen (Göztepe A.Ş.), Eren Olmuş (Kasımpaşa A.Ş.), Evra Saner Gülal (Galatasaray A.Ş.)
Defans:
Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa A.Ş.), Eren Karacaoğlu (Kasımpaşa A.Ş.), Gürkan Başkan (Fenerbahçe A.Ş.), Kemal Bayrak (Fenerbahçe A.Ş.), Mert Ahmet Akbulut (Borussia Dortmund), Muhammed Emin Sarıkaya (Bursaspor), Rahmi Salih Kaya (Altınordu A.Ş.)
Orta Saha:
Arif Boynuuzun (Beşiktaş A.Ş.), Batın Özdemir (Fenerbahçe A.Ş.), Doğu Demirkol (Göztepe A.Ş.), Ferhat Çoğalan (LOSC Lille), Halil İbrahim Sevinç (Antalyaspor A.Ş.), Mustafa Kapı (Galatasaray A.Ş.), Mustafa Yorulmaz (Gençlerbirliği), Orkun Tırpancı (Kasımpaşa A.Ş.), Ömer Faruk Beyaz (Fenerbahçe A.Ş.)
Forvet:
Ali Akman (Bursaspor), Gülhan Üreyen (Fenerbahçe A.Ş.), Muhammet Akpınar (Trabzonspor A.Ş.), Salih Kavrazlı (Altınordu A.Ş.)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Turhan Sofuoğlu
U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup Maç Programı:
Tarih - Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
25.10.2018 - 13:00 |
KUZEY İRLANDA |
0-1 |
SLOVAKYA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
25.10.2018 - 15:00 |
TÜRKİYE |
6-0 |
SAN MARİNO |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
27.10.2018 - 13:00 |
SLOVAKYA |
8-0 |
SAN MARİNO |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
27.10.2018 - 16:30 |
TÜRKİYE |
1-1 |
KUZEY İRLANDA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
30.10.2018 - 15:30 |
SAN MARİNO |
- |
KUZEY İRLANDA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
30.10.2018 - 15:30 |
SLOVAKYA |
- |
TÜRKİYE |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
Puan Durumu:
10. GRUP |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. SLOVAKYA |
2 |
2 |
0 |
0 |
9 |
0 |
9 |
6 |
2. TÜRKİYE |
2 |
1 |
1 |
0 |
7 |
1 |
6 |
4 |
3. KUZEY İRLANDA |
2 |
0 |
1 |
1 |
1 |
2 |
-1 |
1 |
4. SAN MARİNO |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
14 |
-14 |
0 |