2008-2009 U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 3. Grup'ta mücadele edecek U19 Milli Takımımızın (01.01.1990) aday kadrosu açıklandı. Portekiz'in ev sahipliği yapacağı Elit Tur'da, 23 Mayıs'ta Yunanistan, 25 Mayıs'ta Danimarka ve 28 Mayıs'ta Portekiz ile karşılaşacak Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edilen oyuncular 17 Mayıs 2009 Pazar günü saat 18.00'de tarihinde TFF Riva Milli Takımlar Tesisleri'nde toplanacak.
U19 Milli Takımımızın, aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Semih KAYA, Emirhan ERGÜN, Çetin GÜNGÖR, Sinan OSMANOĞLU, Fatih Serkan KURTULUŞ (Galatasaray A.Ş.), Eren ALBAYRAK, Serdar AZİZ, Sercan YILDIRIM (Bursaspor), Umut SÖZEN (Ankaraspor A.Ş.), Necip UYSAL (Beşiktaş A.Ş.), Özgür ÇEK (Fenerbahçe), Metin UÇAR (Gençlerbirliği), Furkan ÖZCAL (Kayserispor), Bayram OLGUN (MKE Ankaragücü), Barış MEMİŞ (Trabzonspor A.Ş.), Rıdvan ŞİMŞEK (Karşıyaka), Uğur PARLAK (Dardanelspor A.Ş.), Tunay TORUN (Hamburger SV), Onur AYIK (SV Werder Bremen).
U19 Milli Takımı Sorumluluğunu Müfit Erkasap, Teknik Direktörlüğünü Ogün Temizkanoğlu yapıyor.
U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur 3. Grup maç takvimi şöyle:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat - Yer |
23.05.2009-19.00 |
Türkiye |
- |
Yunanistan |
Municipal - Cartaxo |
23.05. 2009-19.00 |
Portekiz |
- |
Danimarka |
Municipal - Rio Maior |
25.05. 2009-20.00 |
Türkiye |
- |
Danimarka |
Municipal - Torres Novas |
25.05. 2009-20.00 |
Yunanistan |
- |
Portekiz |
Municipal - Fatima |
28.05. 2009-20.00 |
Portekiz |
- |
Türkiye |
Municipal - Cartaxo |
28.05. 2009-20.00 |
Danimarka |
- |
Yunanistan |
Municipal - Rio Maior |
21 Mayıs 2009'da Portekiz'e gidecek Milli Takımımızın kafilesi şöyle:
KAFİLE BAŞKANI |
: Çağlayan KÖKKILINÇ |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Bahadır DİNÇER |
GENÇ MİLLİ TAKIMLAR İDARİ SOR. |
: Timuçin KALENDER |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Ogün TEMİZKANOĞLU |
ANTRENÖR |
: Soner TOLUNGÜÇ |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Murat ÖZTÜRK |
ANALİST |
: Sinan BOZKURT |
DOKTOR |
: Ufuk ŞEKİR |
FİZYOTERAPİST |
: Murat ŞAHİNOĞLU |
MASÖR |
: Cenk AKKAYA |
MALZEMECİ |
: Cüneyt ÇELİK |