TR
EN
Coca-Cola Akademi Ligi Oyuncuları EURO 2012'de 6.06.2012
Coca-Cola Akademi Ligi Oyuncuları EURO 2012de

Türkiye Futbol Federasyonu ile ana sponsorlarından Coca Cola işbirliğinde yapılan Coca-Cola Akademi Ligi'nde bu sezon mücadele eden 4 futbolcu genç, UEFA EURO 2012'de görev alacak.

Türk futbolunu UEFA EURO 2012'de temsil edecek genç futbolcular, Coca-Cola Akademi Ligi'nde top koşturan ve gerek davranışları, gerekse de başarılarıyla örnek gösterilen Türk Milli Takımı oyuncuları arasından seçildi.

Türk futbolunu ve takımlarını temsil edecek gençler, olumlu davranışları ve başarıları göz önünde bulundurularak seçildi. UEFA EURO 2012'de bayrak taşıyacak grup içerisinde, fair play ödüllü Beşiktaş U15 oyuncusu Muhammed Raşit Şahingöz ile fair play ödüllü Fenerbahçe U16 oyuncusu Mehdi Akgül'ün yanı sıra Fenerbahçe U15 oyuncusu Ahmethan Köse ile Galatasaray U16 oyuncusu Volkan Pala yer alıyor.

Muhammed Raşit Şahingöz, Ahmethan Köse, Mehdi Akgül ve Volkan Pala; 10 Haziran 2012'de Polonya'da oynanacak İspanya - İtalya maçı öncesinde her iki takımın bayraklarını taşıyacak, dünyanın dört bir yanından gelen 8'er kişilik iki grup içerisinde yer alacaklar.

Coca-Cola Akademi Ligi Hakkında:

"İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganıyla Türk futbolunun geleceği için elit futbolcular yetiştirmek amacıyla yola çıkan Coca-Cola Akademi Ligi'nde Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Çukurova Bölgeleri'nden 42 kulüp mücadele ediyor. Coca-Cola Akademi Ligi'nde futbolumuzun geleceği futbolcuların, yetenek ve gelişimlerinin yanı sıra okuldaki başarıları ve davranış gelişimleri de yakından takip ediliyor. Teknik, taktik ve fizik çalışma gelişiminin yanı sıra zihinsel, duygusal, kültürel ve sosyal yaşamları da destekleniyor.

Orjinal boyutları için tıklayınız