TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF 1. Lig'de 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi 14.07.2021
TFF 1. Ligde 2021-2022 sezonu fikstürü çekildi
Geri
İleri

2021-2022 sezonu TFF 1. Lig fikstür çekim töreni bugün TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın tarafından gerçekleştirilen kura çekimine TFF 1. Lig kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.

TFF 1. Lig, 13 Ağustos 2021 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak. İlk yarı 27 Aralık 2021'de sona ererken, ikinci yarı 7 Ocak 2022 tarihinde oynanacak maçlar ile başlayacak. 15 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek TFF 1. Ligde 5, 17, 25 ve 33. hafta maçları hafta içi oynanacak.

TFF 1. Lig fikstürü için tıklayınız 

Yılmaz Büyükaydın: "TFF 1. Lig'de VAR'ı uygulamak için çalışmalarımız sürüyor"

TFF Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın, fikstür töreninde yaptığı konuşmada salgının etkilerine dikkat çekerek, "Covid-19 salgını ile ciddi bir mücadele veriyoruz. Geçen sezon zaman zaman kulüplerimiz takım kurmakta zorlandı ama   el ele vererek ligleri tamamladık. TFF 1. Lig çok değerli. bu sezon 12 kentten 19 takım 1. Lig'de yer alacak. Play-Off'lar dahil 347 maç izleyeceğiz. Bir çok takımımızın Süper Lig'e çıkacak potansiyele sahip kadro kurması bu ligin değerini daha da yükseltiyor" diye konuştu.

Futbolun uzun zamandır seyirci desteğinden yoksun oynandığını belirten Büyükaydın, "Taraftar futbolun olmazsa olmazı. Salgının hafiflemesiyle yüzde 50 kapasiteyle maçlara seyirci alınacağını açıklamıştık. Salgın daha da hafiflerse bu aran daha ada artabilir. Sağlık Kurulumuz, kulüplerimizle istişare halinde, TFF olarak biz de tüm desteği vermeye hazırız" ifadelerini kullandı. 

TFF 1. Lig'de VAR uygulamasının kullanılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek "Gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra VAR'ı devreye sokup hata oranını azaltmaya çalışacağız" diyen Büyükaydın genç oyuncular için de kulüplere şu çağrıyı yaptı: "Genç oyunculara ve altyapılara yatırım yapılması çok önemli. Sizden ricam genç oyuncuları kadronuzda bulundurup oynatmanız. Bu durum hem futbolumuzun hem kulüplerin geleceği için çok önemli. Bu nedenle gençlere, altyapılara gerekli tüm desteği vereceğiz" diye konuştu. 

Pandemiden genç oyuncuların etkilendiğini söyleyen Büyükaydın, "Gelişim Liglerini oynattık. Antalya'da finaller oynandı. Zevkli maçlar izledik. Maçların yayınlanması büyük keyif verdi. VAR sisteminin gelişmesi için bu uygulamayı yaptık. Bu da herkes için önemli bir katkı oldu" dedi. 

BeIN SPORTS'a ve TRT'ye 1. Lig yayınlarına destekleri için teşekkür eden Büyükaydın, futbol ailesine birbirine destek olmaya çağırdı. Büyükaydın, "Önümüzdeki hafta Kurban bayramını idrak edeceğiz. Kurban bayramının milletimize önce sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temmeni ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama


 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.