TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Arıboğan: "BAL futbol heyecanını ülke geneline yaydı" 18.01.2011
Arıboğan: "BAL futbol heyecanını ülke geneline yaydı"
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezon ilk kez düzenlenen Bölgesel Amatör Lig'de yer alan 140 kulübün başkanlarının katılımı ile düzenlenen "Bölgesel Amatör Lig Kulüpleri İlk Yarı Değerlendirme Toplantısı" İstanbul'da yapıldı. Toplantıya TFF Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Baykan, Ufuk Özerten, Amatör İşler Kurulu, Amatör Disiplin Kurulu ve MHK yetkilileri katıldı.
 
WoW Hotel-Convention Center'daki toplantının açılış konuşmasını yapan TFF 1.Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, futbolu yaygınlaştırma misyonu için çok önemli bir araç haline gelen Bölgesel Amatör Lig sayesinde, profesyonel liglerde takımı bulunmayan 26 ilde de tarifsiz bir futbol heyecanı yaşandığını vurguladı.
 
BAL sporcuları özel sigorta ile tanıştı
 
Henüz ilk yılı olmasına rağmen bu lige 77 ilimizden katılım olması çok sevindirici olduğunun altını çizen Başkanvekili Arıboğan; sezonluk bütçesi 5 milyon liraya ulaşan BAL'da mücadele eden amatör sporcuların da ilk kez özel sigorta ile tanıştığını belirtti.
 
Lutfi Arıboğan, Türkiye'nin 81 ilinin tamamında deplasmanlı futbol oynanmasına imkan sağlayan Bölgesel Amatör Lig'de yer alan, U13 ve U17 kategorilerinde yerel lige katılma ve Gençlik Geliştirme Antrenörü istihdam etme kriterlerinin futbolumuzun kalitesini artırmaya dönük önemli bir adım olduğunu söyledi.
 
TFF 1.Başkan Vekili sözlerini şöyle tamamladı: "Sizler bizim için futbol ailesinin önemli bir ferdisiniz. Hem sezon arasında hem de sezon sonunda düzenleyeceğimiz toplantılarla sizlerin sıkıntılarını, görüş ve önerilerini bizzat dinleyerek çözüm getirmek istiyoruz. Her zaman vurguladığımız gibi, göreve geldiğimiz Şubat 2008'den bu yana amatör futbol Türkiye Futbol Federasyonu'nun en önemli önceliklerinden biri olmaya devam edecek."
BAL Kulüpleri İlk Yarı Değerlendirme Toplantısı
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.