TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF Futsal Ligi'nde Play-Off Heyecanı Başlıyor 22.04.2024
TFF Futsal Liginde Play-Off Heyecanı Başlıyor

TFF Futsal Ligi'nde normal sezonun sona ermesiyle birlikte play-off'ta mücadele edecek takımlar belli oldu. Ligi 1. sırada bitiren Büyük Bingöl 1981 SK doğrudan TFF Futsal Ligi finaline yükseldi.

Play-off 1. turunda ise Vangölü Sportif Faaliyetler SK ile Diyarbakır Alipaşa SK ve İstanbul Şişli SK ile de Alagöz Holding Iğdır FK eşleşti. Bu turda 1. ve 2. maçlar 23-24 Nisan 2024 tarihlerinde oynanacak. 3. maçlar 29 Nisan 2024 tarihinde, gerek duyulması halinde 4. maçlar 30 Nisan, 5 maçlar ise 3 Mayıs 2024 tarihinde oynanacak.

TFF Futsal Ligi Play - Off ve Final Aşaması Statüsü: 

Play-off 1. tur ve 2. tur müsabakalarında 3 maç kazanan takımlar üst tura yükselecek. Seride ilk 2 müsabaka normal sezonu üst sırada bitiren takımın ev sahipliğinde oynanacak. 3. ve gerekirse 4. müsabaka normal sezonu rakibine göre alt sırada tamamlayan takımın ev sahipliğinde oynanacak.

4 müsabaka sonunda eşitliğin bozulmaması durumunda 5. müsabaka normal sezonu üst sırada bitiren takımın ev sahipliğinde yapılacak. Final müsabakasında 3 maç kazanan takım TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak. Final serisinde ilk 2 müsabaka normal sezonu 1.sırada bitiren takımın ev sahipliğinde oynanacak. 3. ve gerekirse 4. müsabaka normal sezonu rakibine göre alt sırada tamamlayan takımın ev sahipliğinde oynanacak.

4 müsabaka sonunda eşitliğin bozulmaması durumunda 5. müsabaka normal sezonu lider  bitiren takımın ev sahipliğinde yapılacak. 2023-2024 sezonu TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak takım, ülkemizi UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi'nde temsil etme hakkını kazanacak.

Orjinal boyutları için tıklayınız