TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF Futsal Ligi'nde Normal Sezon Tamamlandı 23.05.2023
TFF Futsal Liginde Normal Sezon Tamamlandı
2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi'nde normal sezon Giresun'da oynanan müsabakalar ile tamamlandı. Ligde son dört haftanın karşılaşmaları Giresun Batlama Hüseyin Avni Spor Salonu'nda oynandı. 14 maç sonunda 35 puan toplayan İstanbul Şişli SK normal sezonu lider olarak tamamlayarak direkt olarak TFF Futsal Ligi finaline yükseldi. Sezonu 2. sırada bitiren Bingöl Gençlik SK ile 5. sırada bitiren Diyarbakır Seyrantepe İdman Yurdu SK ve sezonu 3. sırada bitiren Diyarbakır Alipaşa SK ve 4. sırada bitiren Sakarya Kurudere SK play-off 1. turunda eşleştiler.
 
Play-off 1.tur müsabakaları 5-6 Haziran 2023 tarihlerinde oynanacak. Bu karşılaşmalar sonucunda rakiplerine üstünlük sağlayan takımlar play-off 2. turunda mücadele edecek. Play-off 1. tur ve 2. tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak. Müsabakalarda galibiyet sayısı fazla olan takım üst tura yükselecek. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Birbirlerine attıkları goller eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek. Final turu müsabakaları normal sezonu üst sırada bitiren takımların ev sahipliğinde yapılacak.

Final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak ve galibiyet sayısı fazla olan takım TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Gol sayıları eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek.

2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak takım ülkemizi UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi'nde temsil etme hakkını kazanacak.

Play-Off 1. Tur Eşleşmeleri

BİNGÖL GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

DİYARBAKIR SEYRANTEPE İDMAN YURDU

DİYARBAKIR ALİPAŞA SK

SAKARYA KURUDERE SK


Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız