TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
2022-2023 Sezonu TFF Futsal Ligi Müsabakaları Başladı 19.01.2023
2022-2023 Sezonu TFF Futsal Ligi Müsabakaları Başladı
8 takımın mücadele ettiği ve 4 devreli lig usulüne göre oynanacak TFF Futsal Ligi müsabakaları bu hafta başladı. Diyarbakır, Adana, Sakarya ve Van illerinden oynanan maçlara yoğun ilgi vardı. 14-17 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılan 1 ve 2. hafta karşılaşmalarında toplam 97 gol atıldı. 2. hafta sonunda 6'şar puan toplayan iki takım Şişli SK ve Bingöl Gençlik SK takımları liderlik koltuğunu paylaştılar.
 
28 hafta sürecek normal sezonun ardından ligi ilk 5 sırada bitiren takımlar final turunda mücadele etme hakkını elde edecek. Final turu; play-off 1. turu, play-off 2. turu ve final müsabakalarından oluşacak. Normal sezonu 1. sırada tamamlayan takımın direkt olarak finale yükseleceği ligde, sezonu 2. sırada bitiren takım ile 5. sırada bitiren takım ve sezonu 3. sırada bitiren takım ile 4.sırada bitiren takım birbirleriyle eşleşerek play-off ilk turunda mücadele edecek.

Play-off 1. turu müsabakaları sonucunda rakibine üstünlük sağlayan takımlar play-off 2. turunda mücadele edecek. Play-off 1. tur, 2. tur ve final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak ve  müsabakalarda galibiyet sayısı fazla olan takım üst tura yükselecek. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Birbirlerine attıkları goller eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek. Final turu müsabakaları normal sezonu üst sırada bitiren takımların ev sahipliğinde oynanacak. Ligi şampiyon olarak tamamlayan takım ülkemizi UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız