TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Coca-Cola Akademi Ligi U15 şampiyonu Gençlerbirliği oldu 7.05.2009
Coca-Cola Akademi Ligi U15 şampiyonu Gençlerbirliği oldu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Coca-Cola sponsorluğunda, 14 ve 15 yaş gruplarına yönelik olarak düzenlenen Coca-Cola Akademi Ligi'nin 15 yaş finalinde Marmara Bölge Karması'nı 1-0 yenen Gençlerbirliği şampiyon oldu. Gençlerbirliği Coca-Cola Akademi Ligi şampiyonluk kupasını TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan'ın elinden aldı. İkinci olan Marmara Bölge Karması'na kupasını Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Frayman Molinas verdi.

Saat 15.00'te oynanan üçüncülük / dördüncülük maçında Ege Karması'nı 4-0 yenen Galatasaray üçüncü oldu. Üçüncü Galatasaray'a madalyasını TFF Yönetim Kurulu Üyesi Turan Mecikoğlu, dördüncü Ege Bölge Karması'na ise madalyasını TFF Futbol Geliştirme Merkezi Direktörü Ahmet Güvener verdi.

14 Yaş Finalleri 9 - 14 Mayıs Tarihleri Arasında

14 yaş finallerinde ise Altay, Ankaraspor, Beşiktaş, Bucaspor, Ege Bölge Karması, Fenerbahçe, Galatasaray ve Gençlerbirliği 9 - 14 Mayıs tarihleri arasında Antalya WOW Topkapı Otel'de şampiyonluk için mücadele edecek.

"İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganıyla Türk futbolunun geleceği için elit futbolcular yetiştirmek amacıyla yola çıkan Coca-Cola Akademi Ligi'nde Marmara, Ege, İç Anadolu ve Çukurova Bölgeleri'nden 35 takım mücadele ediyor. Coca-Cola Akademi Ligi'nde futbolumuzun geleceği futbolcuların, yetenek ve gelişimlerinin yanı sıra okuldaki başarıları ve davranış gelişimleri de yakından takip ediliyor. Teknik, taktik ve fizik çalışma gelişiminin yanı sıra zihinsel, duygusal, kültürel ve sosyal yaşamları da destekleniyor.

COCA-COLA AKADEMİ LİGLERİ TÜRKİYE FİNALLERİ PROGRAMI

Coca Cola Akademi Ligi U15 Türkiye Finalleri
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.