TR
EN
Gelişim Ligleri Play Off'larında Yer Alacak Takım Sayıları Belli Oldu 5.01.2023
Gelişim Ligleri Play Offlarında Yer Alacak Takım Sayıları Belli Oldu
Gelişim Liglerinde 2022-2023 sezon sonu Türkiye finalleri ve play-off'larında mücadele edecek takım sayıları ve müsabaka yapıları ile eşleşme usulleri aşağıdaki şekilde belirlendi.

U19 Bölgesel Gelişim Ligi

Normal sezonu 1. 2. 3. ve 4. gruplarda ilk 3 sırada tamamlayan takımlar ile 5. ve 6. gruplarda ilk 2 sırada tamamlayan toplam 16 takım play-off'larda yer alır. Gruplarında normal sezonu ilk sırada bitiren 6 takım, gruplarını 2. sırada bitirip 18. hafta sonunda en yüksek puana sahip 2 takımla birlikte 1. torba takımlarını oluşturur. Kalan 8 takım ikinci torbayı oluşturacak ve son 16 tur eşleşmeleri play-off'lara katılacak takımlar belli olduktan sonra online olarak gerçekleşecek kura çekimi ile belirlenecektir.

U17 Bölgesel Gelişim Ligi

Normal sezonu 1. grupta ilk 4 sırada tamamlayan takımlar ile 2. ve 3. grupları ilk 3 sırada tamamlayan takımlar ve 4.- 5. grupları ilk 2 sıra ile 6. grubu 1. sırada tamamlayan toplam 15 takım play-off'larda direkt yer alır.  1. grubun 5.'si ile 6. grubun 2.'si ön eleme müsabakası gerçekleştirir, kazanan play-off'ların 16. takımı olur. Gruplarında normal sezonu ilk sırada bitiren 6 takım ile gruplarını 2. sırada bitirip 15. hafta sonunda en yüksek puana sahip olan 2 takım 1. torbayı oluşturur. Kalan 8 takım ise ikinci torbayı oluşturacak ve son 16 tur eşleşmeleri play-off'lara katılacak takımlar belli olduktan sonra online gerçekleşecek kura çekimi ile belirlenecektir.

U16 Gelişim Ligi

Normal sezonu 1. ve 2. grupta ilk 3 sırada tamamlayan takımlar ile diğer 6 grubu (3. 4. 5. 6. 7. ve 8.) ilk 2 sırada tamamlayan toplam 18 takım play-off'larda yer alır. Gruplarında normal sezonu ilk sırada tamamlayan 8 takım 1. torbayı oluşturur. 1. ve 2. grubun 3.'leri ile 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. grupları 2. sırada bitiren 8 takımın 4'ü ilk turda ön eleme müsabakası gerçekleştirir. 4 takım kura ile belirlenir. Ön eleme müsabakası sonrasında kalan 8 takım grup 1.'leri ile play-off ilk tur müsabakalarını oynarlar. Normal sezonun tamamlanması ile birlikte online olarak gerçekleşecek kura çekimi ile ön eleme oynayacak takımlar ve sonrasında oynanacak müsabakaların eşleşmeleri belirlenecektir.

U15 Gelişim Ligi

Normal sezonu gruplarında ilk 2 sırada tamamlayan toplam 16 takım play-off'larda yer alır. Gruplarında normal sezonu ilk sırada bitiren 8 takım 1. torbayı, gruplarını 2. sırada bitiren takımlar ise 2. torbayı oluşturacak ve son 16 tur eşleşmeleri play-off'lara katılacak takımlar belli olduktan sonra online olarak gerçekleşecek kura çekimi ile belirlenecektir.

U14 Gelişim Ligi

Normal sezonu 1. ve 2. grupta ilk 3 sırada tamamlayan takımlar ile diğer 6 grubu (3. 4. 5. 6. 7. ve 8.) ilk 2 sırada tamamlayan toplam 18 takım play-off'larda yer alır. Gruplarında normal sezonu ilk sırada tamamlayan 8 takım 1. torbayı oluşturur. 1. ve 2. grubun 3.'leri ile 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. grupları 2. sırada bitiren 8 takımın 4'ü ilk turda ön eleme müsabakası gerçekleştirir. 4 takım kura ile belirlenir. Ön eleme müsabakası sonrasında kalan 8 takım grup 1'.leri ile play-off ilk tur müsabakalarını oynarlar. Normal sezonun tamamlanması ile birlikte online olarak gerçekleşecek kura çekimi ile ön eleme oynayacak takımlar ve sonrasında oynanacak müsabakaların eşleşmeleri belirlenecektir.

Genel Bilgi
  • Ön eleme, 16'lı eleme turu, çeyrek ve yarı finaller tek maç eleme sistemine göre oynanacaktır.

  • Ön eleme, 16'lı eleme turu, çeyrek finaller, yarı finaller, 3.'lük ve final müsabakaları TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda oynanacaktır.

  • Online yapılacak kura çekimi ile finallere kadar gerçekleşecek tüm eşleşmeler ve final yolu belirlenmiş olacaktır.

  • 18 takımın play-off'larda yer alacağı U16 ve U14 Gelişim Ligi kategorilerinde aşağıdaki fikstür şablonu uygulanacaktır.

Orjinal boyutları için tıklayınız