TR
EN
Elit U14 Gelişim Ligi'nde şampiyon Bursaspor 23.06.2022
Elit U14 Gelişim Liginde şampiyon Bursaspor
Geri
İleri

Elit U14 Gelişim Ligi'nde şampiyonluğu finalde Galatasaray A.Ş.'yi 2-1 mağlup eden Bursaspor kazandı. Ligde üçüncülüğü Adana Demirspor A.Ş.'yi normal süresi eşitlikle tamamlanan mücadelede penaltılarla 3-1 yenen Beşiktaş A.Ş. elde etti.

Şampiyon Bursaspor'a kupa ve madalyalarını Gelişim Ligleri ve Kadın Ligleri Sorumlusu Enes Furkan Reşitoğlu takdim etti. Elit U14 Gelişim Ligi ikincisi Galatasaray A.Ş.'ye kupa ve madalyalarını Gelişim Ligleri Uzmanı Faruk Güney verdi.

Sezonu üçüncü tamamlayan Beşiktaş A.Ş.'ye kupa ve madalyalarını Gelişim Ligleri Uzmanı Dilruba Özbilgin takdim etti. Dördüncü olan Adana Demirspor A.Ş.'ye ise plaketini tüm organizasyonu bizzat yöneten TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'den aldı. 

Oğuz Çetin, kısa süre önce 183. kuruluş yıldönümünü kutlayan Jandarma Genel Komutanlığı Teşkilatı'nın TFF Gelişim Ligleri organizasyonuna verdiği desteklerden dolayı finallerde görev alan tüm jandarma personeli adına Kumköy Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Oral Aydın'a teşekkür plaketi takdim etti. Çetin ayrıca 2021-2022 sezonunda tüm Gelişim Ligleri müsabakalarında görev yapan hakemler ile  Gelişim Ligleri Finallerinde görev alan hakemler ve VAR ekibi adına TFF VAR Koordinatörü Barış Şimşek'e teşekkür plaketi sundu.

Geri
İleri