TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ankaraspor U14 takımından centilmenlik örneği 10.10.2012
Ankaraspor U14 takımından centilmenlik örneği
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu'nun genç oyuncu gelişimi konusunda en önemli programı olan Coca-Cola Akademi Ligleri U14 Elit kategorisinde, Ankaraspor ile Fenerbahçe U14 takımları arasında 6 Ekim Cumartesi günü oynanan karşılaşma, sahalarda görmek istediğimiz centilmenlik ruhunu yansıtan güzel anlara sahne oldu.

Ankara Aktepe Stadı'nda oynanan karşılaşma 2-2 devam ederken Fenerbahçeli futbolcu Batuhan Güleryüz'ün, rakibiyle girdiği mücadelede burnu kırıldı. Oyuncu değişikliği hakkını dolduran Fenerbahçe, maça 10 kişi devam etmek zorunda kaldı. Ankaraspor teknik ekibi, büyük bir duyarlılık örneği ile bir oyuncusunu saha kenarına aldı. Karşılaşmanın devamında Fenerbahçe bir gol daha bularak maçı kazanan taraf oldu. Ankaraspor U14 takımı ise, yeşil sahalarda fair-play ruhunun en güzel örneklerden birini sergileyerek, büyük bir övgüyü hak etti. TFF olarak, Ankaraspor U14 takımı teknik heyeti ile futbolcularını bu anlamlı davranışlarından ötürü kutluyoruz.

Akademi Ligleri: "İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu"

"İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganıyla Türk futbolunun geleceği için elit futbolcular yetiştirmek amacıyla yola çıkan Coca-Cola Akademi Ligi bu sezon, Akademi ve Elit Akademi olmak üzere iki farklı kategoride düzenleniyor. Akademi Ligi'nde takımlar bölgesel olarak gruplandırılırken, Elit Akademi Ligi organizasyonu yurt geneli bir gruplandırılma ile oynanıyor. Coca-Cola Akademi Ligi ve Coca-Cola Elit Akademi Ligi'nde yer alan toplam 57 kulüp, 5 yaş grubunda (U14, U15, U16, U17, U18) mücadele ediyor ve haftada 140 müsabaka oynanıyor.

Coca-Cola Akademi Ligi'nde futbolcuların, teknik, taktik ve fiziksel gelişimlerinin yanı sıra okuldaki başarıları, fair-play ruhuna uygun davranışları da yakından takip ediliyor. Ayrıca genç oyuncuların  zihinsel, duygusal, kültürel ve sosyal yaşamları da destekleniyor.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.