TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Kızlar U13 ve U15 yerel müsabakaları başlıyor 29.06.2022
Kızlar U13 ve U15 yerel müsabakaları başlıyor

TFF Yönetim Kurulu'nun kararıyla sezon başında duyurulan Kadın Futbol Ligleri Statüsü'nün ilgili maddeleri çerçevesinde düzenlenen U13 ve U15 Yerel Şampiyonaları başlıyor. Aynı ilde yeterli sayıda katılımın olmaması durumunda kulüpler kendi tercihlerine bağlı olarak 100 km'yi aşmayacak mesafelerdeki illere seyahat gerçekleştirerek müsabakalara katılabilecek. İlgili İl Temsilcilikleri yakın illere gidebilecek kulüpleri fikstürlerine dahil ederek müsabakalarda yer almalarını sağlayacak.

Müsabakalar U15 kategorisinde 11'e 11, U-13 kategorisinde ise 8'e 8 olacak şekilde düzenlenecek. İlgili müsabakalarda U15 kategorisinde esame listesinde en fazla 21 futbolcu, U13 kategorisinde ise en fazla 15 futbolcu bulunabilecek. Oyundan çıkan futbolcunun tekrar oyuna dahil olmaması koşuluyla değişiklik hakkı sınırsız olacak. 

Müsabakalar U15 kategorisinde nizami saha ve kale ölçülerinde 35'er dakikadan oluşan 2 devre, U13 kategorisinde ise yarı sahada ve 5mt. x 2mt. kale ölçülerinde 30'ar dakikalık 2 devre halinde oynanacak. U15 kategorisinde 5 numara top, U13 kategorisinde ise 4 numara  top kullanılacak.

Takım sayılarına bağlı olarak müsabakaların kaç devre oynatılabileceği, ilgili Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecek. 

Eleme usulünde oynanan maçlarda eşitlik halinde uzatma süresi oynanmayacak, normal sürenin bitimi sonrasında doğrudan seri penaltı atışlarına geçilecek ve kazanan takım belirlenecek.

Müsabakalarda tek hakem görevlendirilecek. U13 ve U15 kategorilerinde Bölge Şampiyonaları ve/veya Türkiye Şampiyonaları düzenlenmeyecek.

U13 ve U15 Yerel Şampiyonalarına katılan takımlar ve grupları için tıklayınız