TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde şampiyon Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı 5.05.2021
Turkcell Kadın Futbol Liginde şampiyon Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı
Geri
İleri

17 Nisan'da başlayan Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu, Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı'nın şampiyonluğuyla noktalandı. 

Turkcell Kadın Futbol Ligi'nin finali Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı ile Fatih Vatan Spor arasında oynandı. Antalya'da Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde yapılan karşılaşmayı; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ve Kadın Milli Takımlar Teknik Heyeti izledi.

Büyük çekişme içinde geçen maçın ilk yarısı golsüz eşitlikle tamamlandı. Karşılaşmanın 58.dakikasında Esra Erol, Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı'nı 1-0 öne geçirdi. 65.dakikada Didem Karagenç'in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan siyah-beyazlı ekip, 74.dakikada Melike Öztürk ile bir gol daha buldu ve maçtan 2-0 galip ayrılarak şampiyonluğu kazandı

Bu mücadeleden önce oynanan üçüncülük maçında ALG Spor, Fomget Gençlik ve Spor'u 22.dakikada Yana Derkach, 56. dakikada Ebru Topçu ve 66. dakikada Ece Tekmen'in attığı gollerle 3-0 yendi.

Karşılaşmaların ardından kupa töreni düzenlendi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Fatih Vatan Spor Kulübü Başkanı Hasan Büyükdoğan'ın katıldığı törende dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları verildi.

Pandemi nedeniyle sağlık tedbirleri alınarak gerçekleştirilen merasimde; attığı 7 golle ''Gol Kraliçesi'' olan Fatih Vatan Sporlu Zelal Baturay, ''En İyi Kaleci'' seçilen Beşiktaş JK Vodafone Kadın Futbol Takımı'ndan Fatma Şahin, ''En Değerli Oyuncu'' unvanına layık görülen Fatih Vatan Sporlu Cansu Nur Kaya ve ''En İyi Teknik Direktör'' seçilen Fatih Vatan Spor Teknik Direktörü Efe Mehmet Aydın da ödüllerini aldı. Ayrıca finalin hakemleri Melis Özçiğdem, Deybet Gök, Betül Nur Yılmaz ve Cansu Tiryaki ile karşılaşmanın gözlemcisi Özlem Yapaklar'a ve de organizasyona büyük destek veren Dr. Esin Nur Taşdemir ve Dr. İsmail Başöz'e plaket takdim edildi.

 
Geri
İleri