TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Turkcell Kadın Futbol Ligi fikstür çekimi yapıldı 8.04.2021
Turkcell Kadın Futbol Ligi fikstür çekimi yapıldı
Geri
İleri

Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu'nun fikstür çekimi TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yardımcısı Rüştü Reçber ve Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde bir konuşma yapan Rüştü Reçber, ''Öncellikle pandemi şartları altında Kadın Futbol Ligi'ni düzenleme adına ortaya koydukları kararlılık nedeniyle Federasyon Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'e, Amatör İşlerden Sorumlu Başkan Vekilimiz Sayın Ali Düşmez'e, Yönetim ve İcra Kurulu Üyemiz Sayın Hamit Altıntop ile diğer tüm yönetim kurulu üyelerimize, Genel Sekreterimiz Sayın Kadir Kardaş'a, Futbol Gelişim Direktörümüz Sayın Oğuz Çetin'e, sağlık kurulumuza, organizasyonda tüm emeği geçenlere ve elbette yol arkadaşımız Turkcell'e çok teşekkür ediyorum. İnsan sağlığının her şeyden daha önemli ve değerli olduğunu unutmadan sağlık tedbirlerini en yüksek düzeyde alarak bu organizasyonu gerçekleştireceğiz.'' dedi.  Zorlu şartlar altında çalışmalarına devam eden, lige eksiksiz katılım gösteren kadın futbolu kulüplerine özverileri ve kadın futboluna katkıları nedeniyle teşekkür eden Reçber, ''Kura çekiminin hayırlı olmasını arzu ediyor ve tüm sporcularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyorum. Maçların fair-play atmosferi içinde oynanacağına yürekten inanıyorum'' şeklinde konuştu.
 
İlk defa Turkcell'in isim sponsorluğunda oynanacak Kadın Futbol Ligi'nin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar ise şunları söyledi: ''Kadın futbolunu çok önemsiyoruz. Bu anlamda, Türkiye Futbol Federasyonu'yla geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle Türkiye Kadın Futbol Ligi'ne adımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Turkcell olarak diğer alanlarda olduğu gibi futbolda da kadınlarımızı destekleyerek bu sporun ülkemizde daha da yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yılı özel kılan bir diğer konu ise sezonun sağlık çalışanlarına adanması. Bu vesileyle gece gündüz demeden emek harcayan sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 17 Nisan'da Antalya'da başlayacak Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde mücadele edecek tüm takımlara ve oyuncalara şimdiden başarılar diliyoruz."

Gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında gruplar şu şekilde oluştu:

Grup müsabakaları fikstürü ise şöyle:17 Nisan'da başlayacak Turkcell Kadın Futbol Ligi bu sezon 16 takım ile gerçekleştirilecek. Maçlar Antalya'daki Aslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde seyircisiz oynanacak.

Takımlar 1. turda 4 takımlı gruplarda tek devreli lig usulüne göre mücadele edecek. Uzatma devrelerinin olmayacağı grup müsabakalarında alınan puanlara göre sıralama belirlenecek. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finallerde yer alma hakkını elde edecek. Çeyrek finallerden itibaren müsabakalar eleme usulü gerçekleştirilecek. Yarı final karşılaşmalarında mağlup olan takımlar üçüncülük, galip gelen takımlar ise şampiyonluk mücadelesi verecek. Türkiye şampiyonu olacak takım 2021-2022 sezonunda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde temsil etme hakkını kazanacak.

Sağlık tedbirleri çerçevesinde A ve B gruplarında yer alan 8 takım 15 Nisan tarihinde konaklama yapacakları tesislere giriş yapabilecek. A ve B gruplarında yer alan takımların 13 Nisan tarihinde PCR Testlerini gerçekleştirerek kadinfutbolu@tff.org mail adresine göndermeleri gerekiyor.

C ve D gruplarında yer alan 8 takım ise 16 Nisan tarihinde konaklama yapacakları tesislere giriş yapabilecek. C ve D gruplarında yer alan takımların da 14 Nisan tarihinde PCR Testlerini gerçekleştirerek kadinfutbolu@tff.org mail adresine göndermeleri önem arz etmekte.

Takımların konaklama yapacağı tesislere giriş gününde de PCR testleri TFF tarafından gerçekleştirilecek ve test sonuçları çıkana kadar tüm sporcular ile teknik ve idari ekipler odalarına çekilerek izolasyonda kalacak.

Konaklama yapılacak tesiste yemekler haricinde maske takmak zorunlu olacak ve sosyal mesafeye dikkat edilerek hareket edilecek.  


Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.