TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Sakaryaspor şampiyonluk kupasını aldı 30.04.2022
Sakaryaspor şampiyonluk kupasını aldı
Geri
İleri
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta şampiyon olan ve Spor Toto 1. Lig'e yükselen Sakaryaspor A.Ş. kupasını aldı.

Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nda Kahramanmaraşspor A.Ş. ile oynanan maçtan sonra düzenlenen törende TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, kupayı Sakaryaspor A.Ş takım kaptanları Ömer Bozan ve Oğuz Kocabal'a verdi.  

Kupa ve madalya töreninde Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç, TFF Sakarya Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, TFF Denetleme Kurulu Üyesi Tuncay Karartı, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür de yer aldı. 

Ali Düşmez, kupa töreninde yaptığı konuşmada, Yeşil-Siyahlıların çok önemli bir başarı gösterdiğini belirterek, "Bu anlamlı günde Sakarya'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Sakaryaspor köklü bir tarihe sahip, futbolcu fabrikası diye tabir ettiğimiz, Türkiye Kupası kazanmış bir kulübümüz. Bu sezon TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta eski parlak günlerini hatırlatan bir Sakaryaspor izledik. Bu şampiyonluk için büyük özveri ve çaba gösterdiniz ve bunun sonucunda Spor Toto 1. Lig'e çıkmanın haklı gururunu yaşadınız. Sizleri, TFF Başkanı Servet Yardımcı, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına tebrik ediyorum. Şampiyonluk Sakaryaspor camiasına hayırlı olsun. Önümüzdeki sezon Spor Toto 1. Lig'de başarılar diliyorum" dedi.
  
Geri
İleri