TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Bank Asya 1. Lig fikstürü çekildi 24.08.2011
Bank Asya 1. Lig fikstürü çekildi
Geri
İleri

2011-2012 sezonu Bank Asya 1. Lig fikstür çekimi Ataköy Olimpiyatevi'nde yapıldı. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi M. Akif Üstündağ, Genel Sekreter Vekili Gıyasettin Şenman, Profesyonel Maçlar Planlama Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik ile 18 Bank Asya 1.Lig Kulübü'nün temsilcileri ve Bank Asya yöneticileri katıldı.

2011-2012 Sezonu Bank Asya 1. Lig Fikstürü için tıklayınız...

Sunuculuğunu Erdoğan Arıkan'ın yaptığı fikstür çekiminde açılış konuşması yapan TFF Yönetim Kurulu üyesi Akif Üstündağ, "Sizlerin de yakından takip ettiği üzere, futbolumuzun içinde bulunduğu olağanüstü sürecin sonucu olarak en üst 3 ligimizi 9 Eylül haftasında başlatmayı uygun gördük. İlk defa olan ve maalesef futbolu unuttuğumuz bu kapsamda Bank Asya 1.Lig, 9 Eylül'de başlayacak" dedi.

Üstündağ şöyle devam etti: "Bank Asya'nın isim sponsorluğunda bu yıl 5'inci sezonunu yaşayacak olan Bank Asya 1. Lig, heyecanın son dakikaya kadar sürdüğü bir şölene sahne oluyor. Heyecanın bu sezon da zirvede olacağından eminim. Bu ligin çok değerli bir marka haline gelmesinde Bank Asya kurumunun çok önemli katkıları oldu. Futbola sponsorluk olgusunun en güzel örneklerinden birini veriyorlar. Ayrıca resmi yayıncı TRT'ye de ozel bir teşekkür etmek istiyorum. Canlı yayınları ve özel programları ile Bank Asya 1.Lig'in her noktaya ulaşmasını sağladılar."

Sezon sonunda Bank Asya 1. Lig'i 3., 4., 5., ve 6. sırada bitiren takımlar deplasmanlı olarak çift maç eleme usulüyle oynayacak. Ligi 3. bitiren takım ile 6. bitiren takım, 4. bitiren ekip ile de sezonu 5. tamamlayan kulüp, birbirleriyle çift maç eleme usulü oynayacak. İlk maç 6. takım ile 5. takımın sahalarında oynanacak. Bu müsabakalarda üstünlük sağlayan takımlar tarafsız sahada tek maç eleme usulünde final müsabakası yapacak" dedi.
 
Daha sonra Profesyonel Maçlar Planlama Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik tarafından kulüp temsilcilerine kura çekimi ile ilgili bilgi verildi.

2011-2012 sezon planlamasına göre, Bank Asya 1.Lig'de yeni sezon 9 Eylül 2011 tarihinde başlayacak. Ligin ilk devresi, 18 Aralık'ta oynanacak karşılaşmalar ile bitecek. 2. devresi 13 Ocak'ta başlayacak olan Bank Asya 1.Lig, 13 Mayıs 2012'de oynanacak maçlarla sona erecek.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama


 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.