TR
EN
Fikstürler
U15 Gelişim Ligi'nde Fenerbahçe A.Ş. ile Bursaspor finale yükseldi 19.06.2022
U15 Gelişim Liginde Fenerbahçe A.Ş. ile Bursaspor finale yükseldi
Elit U15 Gelişim Ligi finalleri Antalya'da başladı. İlk yarı final mücadelesinde Altay'ı 2-0 yenen Fenerbahçe A.Ş. finalist oldu. Diğer yarı final maçında ise Beşiktaş A.Ş.'yi 2-0 mağlup eden Bursaspor adını finale yazdırdı. Fenerbahçe A.Ş. ile Bursaspor 21 Haziran saat 21.00'de şampiyonluk için karşı karşıya gelecek. Aynı gün saat 18.00'de Altay ile Beşiktaş A.Ş. üçüncülük maçına çıkacak. Karşılaşmalar Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde yapılacak.
 
Elit U14 Gelişim Ligi yarı final müsabakaları ise 19 Haziranda oynanacak. Saat 18.30'da Bursaspor ile Adana Demirspor A.Ş., saat 21.00'de ise Galatasaray A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. karşı karşıya gelecek. Karşılaşmalar Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde yapılacak. Kazanan takımlar şampiyonluk, kaybedenler ise üçüncülük mücadelesi verecek.
 
Antalya'da düzenlenen Gelişim Ligleri final müsabakalarından önce 18 Haziran Cumartesi günü Futbol Gelişim Direktörü  Oğuz Çetin'in de katıldığı organizasyonda TFF VAR Koordinatörü Barış Şimşek, Elit U15 ve Elit U14 Gelişim Liglerinde yarı finallere kalan takımların teknik/idari kadro ve sporcularına VAR bilgilendirme eğitimi verdi. Eğitimde VAR'ın felsefesi, prensipleri ve prosedürleri anlatıldı. Müsabakada son kararın sahadaki hakemde olduğunun altı çizilirken, VAR'ın müdahale edebileceği alanlar ayrıntılı şekilde aktarıldı. Eğitimde ayrıca çeşitli pozisyonların görüntülü analizleri sunuldu. 
Geri
İleri