TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Süper Lig » Süper Lig Haberleri
Turkcell Fair Play Ligi 1. hafta sonuçları 13.08.2009
Turkcell Fair Play Ligi 1. hafta sonuçları

Türkiye Futbol Federasyonu ve Turkcell işbirliğiyle 2008-2009 sezonunda uygulanmaya başlanan Turkcell Fair Play Ligi, 2009-2010 sezonunda da devam ediyor. Sezonun ilk haftasında Gaziantepspor, 0 ceza puanıyla Turkcell Fair Play Ligi'nde ilk sırada yer alıyor.
 
Toplam ödülü 1 milyon dolar olan "Turkcell Fair Play Ligi"nde sezonu birinci olarak tamamlayan takım 500 bin, ikinci 300 bin, üçüncü de 200 bin dolar ödül kazanacak.

Geçtiğimiz sezon Gaziantepspor'un şampiyonluğu ile sonuçlanan Turkcell Fair Play Ligi, Turkcell Süper Lig'de yaşanan heyecan, coşku ve mücadele keyfinin centilmenlik ruhuyla daha da artması için, futbola yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.
 
Turkcell Fair Play Ligi tablosu, Turkcell Süper Lig'de mücadele eden 18 takımın sezon sonuna kadar oynadığı her maçta aldığı her sarı kartın 1 puanla, her kırmızı kartın 3 puanla; saha kapatma ve seyircisiz oynama cezalarının 5'er puanla; hak mahrumiyeti cezalarının 6 puanla değerlendirilmesiyle oluşturuluyor. Ayrıca takım halinde sportmenliğe aykırılık cezası ve PFDK'nın vermiş olduğu cezalar da değerlendirmeye ceza puanı olarak işleniyor. Sezon sonunda en az puan toplayan takım Turkcell Fair Play Ligi'nin şampiyonu olacak.


Turkcell Fair Play Ligi 1. hafta puan durumu için tıklayınız...


 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.