TR
EN
TFF » Sağlık Kurulu » Sağlık Kurulu Haber Detay
TFF Sağlık Kurulu Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi Doktor Sınavı 1.12.2022
TFF Sağlık Kurulu Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi Doktor Sınavı

Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi çerçevesinde düzenlenen çevrimiçi doktor sınavı başvuruları başladı.

Kulüplerimizle sözleşmeli olarak çalışmakta olup, daha önce 30 Mayıs 2022 tarihinde yapılan "Sağlık Ekibi Çalışanları 13. Bilgi Yenileme Kursu" na katılmamış doktorlar ile profesyonel kulüplerde çalışmak isteyen doktorların sahaya çıkabilmek ve sözleşme imzalayabilmek için aşağıda detayları bulunan uzaktan eğitim sistemini belirtilen şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

13. Bilgi Yenileme Kursuna katılmamış kulüp doktorlarının 31.12.2022 tarihine kadar sınava katılarak başarılı bir şekilde tamamlamaları zorunludur.

Zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın telefon, tablet veya bilgisayarlardan ulaşılabilecek bu sistemle doktorların 100 doğru cevaba ulaşana kadar havuzda bulunan sorulara cevap vermeleri beklenmektedir.

Her bir soruya verilen cevap işaretlenip onaylandıktan sonra cevabın doğru veya yanlış olduğu bilgisi ile sorunun açıklayıcı bilgisi sorunun altında görünür hale gelecektir. Soruya doğru cevap verilmediyse açıklamanın mutlaka, soruya doğru cevap verildiyse de bilgilerin genişletilmesi ve pekiştirilmesi için açıklamaların okunması tavsiye edilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

  • Sınavın bir kerede tamamlanması gerekmemektedir. İstenildiği zaman kalınan yerden eğitim sistemine devam edilebilir. 

  • Sistemdeki havuzda bulunan tüm soruların cevaplanıp belirlenen doğru cevap sayısına ulaşılamadıysa sınavın başarılı olarak tamamlanmamış olduğu kabul edilecektir. Böyle bir durumda yeniden başvuru yapıp sisteme tekrar girme hakkına sahip olunabilecektir. 

  • Uzaktan eğitim sistemi uygulaması sırasında farklı bir internet tarayıcısı açıldığında, sorulara olası süresinden daha kısa sürede cevap verildiğinde, farklı bir uygulamayla destek alındığında sistem bununla ilgili tespitleri yapabilmekte ve bunu TFF'nin ilgili organlarına raporlayabilmektedir.  

  • Sistemin amacı sınav yapmaktan çok bilgilerin tazelenmesini ve yeni bilgilerle donanımı sağlayacak bir alt yapı oluşturmaktır. 

  • Belirlenen doğru cevap sayısına ulaşıldığında üç yıl boyunca geçerliliği olacak sertifika almaya hak kazanılır. Sahaya çıkış onayları için her yıl düzenlenecek yüz yüze eğitimlere katılma zorunluluğu devam edecektir. 

  • Eğitim ücretlerinin talimatlarda belirtildiği üzere sözleşme yapılmış olan kulüpler tarafından ödenmesi gerekmektedir.

  • Sınav başvurusu yapanların kişisel e-posta adreslerini girmeleri gerekmektedir.

  • Sınav ücreti 500 TL olup ödemeler sadece kredi kartı ile yapılacaktır. Katılımcıların TFF Kurs Başvuru Sistemi'ndeki adımları takip etmesi gereklidir. 

Doktor Sınavı Başvurusu için tıklayınız