TR
EN
TFF » Sağlık Kurulu » Sağlık Kurulu Haber Detay
TFF Sağlık Kurulu Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi Duyurusu 25.11.2022
TFF Sağlık Kurulu Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi Duyurusu

Cumhuriyetimizin ve Federasyonumuzun 100. yılının kutlanacağı 2023 yılı itibarıyla Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitimi planlamasında da farklı bir uygulamaya geçmiş bulunuyoruz.

Her yıl en az bir kez yüz yüze yapılmakta olan bilgi yenileme eğitimlerimizin yanı sıra uzaktan eğitim faaliyetlerimiz de yeni sertifikasyon düzeni ile devam edecektir.

Tüm sağlık çalışanları doktor, fizyoterapist, masör, beslenme uzman ve psikolojik performans danışmanlarının sahaya çıkabilmek ve kulüplerle sözleşme imzalayabilmek için aşağıda detayları bulunan uzaktan eğitim sistemini belirtilen şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın telefon, tablet veya bilgisayarlardan ulaşılabilecek bu sistemle, doktor ve fizyoterapistler için 100, masörler için ise 50 doğru cevaba ulaşılana kadar havuzda bulunan sorulara cevap verilmesi beklenmektedir.

Her bir soruya verilen cevap işaretlenip onayladıktan sonra cevabın doğru veya yanlış olduğu bilgisi ve soru ile ilgili açıklayıcı bilgi hemen sorunun altında görünür hale gelecektir. Soruya doğru cevap verilmediyse açıklamanın mutlaka, soruya doğru cevap verildiyse de bilgilerin genişletilmesi ve pekiştirilmesi için açıklamaların okunmasını tavsiye ederiz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

  • Sınavın bir kerede tamamlanması gerekmemektedir. İstenildiği zaman kalınan yerden eğitim sistemine devam edilebilir.

  • Sistemdeki havuzda bulunan tüm soruların cevaplanıp belirlenen doğru cevap sayısına ulaşılamadıysa eğitim sistemi başarılı olarak tamamlanmamış olduğu kabul edilecektir. Böyle bir durumda yeniden başvuru yapıp sisteme tekrar girme hakkına sahip olunabilecektir.

  • Uzaktan eğitim sistemi uygulaması sırasında farklı bir internet tarayıcısı açıldığında, sorulara olası süresinden daha kısa sürede cevap verildiğinde, farklı bir uygulamayla destek alındığında sistem bununla ilgili tespitleri yapabilmekte ve bunu TFF'nin ilgili organlarına raporlayabilmektedir.

  • Sistemin amacı sınav yapmaktan çok bilgilerin tazelenmesini ve yeni bilgilerle donanımı sağlayacak bir alt yapı oluşturmaktır.

  • Belirlenen doğru cevap sayısına ulaşıldığında üç yıl boyunca geçerliliği olacak sertifika almaya hak kazanılır. Sahaya çıkış onayları için her yıl düzenlenecek yüz yüze eğitimlere katılma zorunluluğu devam edecektir.

  • Eğitim ücretlerinin talimatlarda belirtildiği üzere sözleşme yapılmış olan kulüpler tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Eğitimlerin uygulama başlangıç tarihleri TFF internet sitesinden duyurulacaktır.

TFF Sağlık Kurulu