TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Bursaspor hükmen mağlup ilan edildi 12.05.2011
Bursaspor hükmen mağlup ilan edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı olağanüstü toplantıda, 7 Mayıs 2011'de Bursaspor ile Beşiktaş arasında Bursa Atatürk Stadı'nda yapılması gereken ancak TFF tarafından tedbiren iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçının mevcut tüm görüntü ve raporlarını bir kez daha inceledi.

TFF Yönetim Kurulu bu incelemesinde, Federasyonun müsabakada görevlendirdiği, Üst Klasman Temsilcisi, Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ve Medya Temsilcisi'nin maçla ilgili raporlarını, hakem raporlarını, olaylar sonrasında Federasyon görevlileri, Bursaspor kulübü yöneticisi ve Müsabaka Güvenlik Amiri tarafından düzenlenen 7 Mayıs tarihli Tutanak'ı, Resmi Yayıncı Kuruluş tarafından tespit edilen görüntüleri, yazılı ve görsel medyada yer alan haber ve görüntüleri, Bursaspor Kulübü'nün TFF'ye hitaben kaleme aldığı 9 Mayıs tarihli açıklamasını değerlendirdi.

Ayrıca maçta görevli Üst Klasman Temsilcisi, Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ve Medya Temsilcisi'nin maçla ilgili açıklamalarını da toplantıda dinleyen TFF Yönetim Kurulu, Hukuk Müşavirliği tarafından hazırlanan hukuki mütalaayı ele alarak:

1- 5894 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'un 3. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendi, Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 13. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendi, UEFA Disiplin Talimatı'nın 19. maddesi, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendi, 22. maddesinin 1. fıkrasının (i) bendi, 24. maddesinin 1. fıkrasının (e) bendi ve 34. maddesi hükümlerini göz önünde bulundurarak Bursaspor'un 3-0 hükmen mağlubiyetine Beşiktaş'ın 3-0 hükmen galibiyetine,

2- Futbol Müsabaka Talimatı'nın 17. maddesi uyarınca, tedbiren Bursaspor Kulübü'nün 2010-2011 sezonunda 33. haftada oynayacağı Kasımpaşa - Bursaspor maçı ve 2011-2012 sezonunda deplasmanda oynayacağı 2 adet olmak üzere toplamda 3 resmi müsabakaya Bursaspor taraftarının alınmamasına ve misafir takımlara ayrılan %5'lik kontenjanın ayrılmamasına,

3- Futbol Müsabaka Talimatı'nın 17. maddesi uyarınca, tedbiren Bursaspor Kulübü'nün 2010-2011 sezonunda 34. haftada oynayacağı Bursaspor - Gençlerbirliği maçının TFF tarafından belirlenecek tarafsız bir sahada ve 2011-2012 sezonunda kendi sahasında oynayacağı 4 adet olmak üzere toplamda 5 resmi müsabakayı TFF tarafından belirlenecek tarafsız bir sahada seyircisiz oynamasına, karar verdi.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.