TR
EN
Riva'da WU16 Dostluk Rüzgarı 12.04.2024
Rivada WU16 Dostluk Rüzgarı
Geri
İleri

Dünyanın farklı ülkelerini temsil eden genç kızlar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde organize edilen UEFA WU16 Dostluk Turnuvası'nda hem rekabet edip hem de birbirlerinin kültürlerini tanıma imkanı buluyor. 

Turnuvanın adına yakışan görüntüler sahnelendi

Beş farklı konfederasyondan (UEFA, AFC, CAF, CONCACAF, CONMEBOL) 8 millî takımı buluşturan organizasyonda ilk maçlar tamamlanırken, müsabakalar boyunca dostluk turnuvasının adına yakışır görüntüler sergilendi. Fair-play eşliğinde centilmence geçen maçlar oynandı. Dünyanın her yerinden elit oyuncuların saha içinde ve dışında rekabet etmelerini sağlayan UEFA, bu turnuvalarla futbolcuların birbirleri ile iletişim kurup yeni deneyimler kazanmasını da amaçlıyor.

18 Nisan'da sona erecek

11 Nisan'da başlayan ve 18 Nisan'a kadar sürecek UEFA WU16 Dostluk Turnuvası'nda Türkiye'nin yanı sıra iki grupta Botswana, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Çin, Paraguay, Uganda ve Galler U16 Kız Millî Takımları mücadele veriyor. 9 Nisan 2024 tarihinden bu yana Riva'da kampta bulunan konuk millî takımlar, 19 Nisan'da Türkiye'den ayrılacak.

Geri
İleri