TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Engelli Futbolu Şenliği İzmir'de yapıldı 21.10.2019
Engelli Futbolu Şenliği İzmirde yapıldı
Geri
İleri

Engelli Futbolu Şenliği 19 Ekim'de İzmir'de düzenlendi. UEFA'nın EqualGame (eşit oyun) felsefesi çerçevesinde ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte tamamen Grassroots odaklı aktiviteler düzenlendi.

Şenlik aracılığıyla, İzmir genelindeki engelli okulları ile engellilere yönelik hizmetler üstlenen kurum ve kuruluşlardan yaklaşık 325 kişi futbol etkinliklerine katılma fırsatını yakaladı.

İzmir Büyükşehir ve Balçova belediyeleri ile işbirliği içinde düzenlenen organizasyonda, Ege Üniversitesi'nde ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde öğrenim gören 50 gönüllü görev aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Engelli Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, UEFA'nın eşit oyun ilkesine vurgu yaptı ve bu tür etkinliklerin sayısının artırılması gerektiğini söyledi. Şenlikte öne çıkan noktalardan biri ise bu yıl Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden İzmirspor'un teknik sorumlusu Ali Metin'in, takım kadrosunda bulunan ve İşitme Engelli Milli Takımı'yla Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluğu yaşayan 5 öğrencisiyle birlikte katılımı oldu. 

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.