TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Futbol Disiplin Talimatı'nda değişiklik 24.10.2019
Futbol Disiplin Talimatında değişiklik

TFF Yönetim Kurulu'nun 23.10.2019 tarih ve 14 Sayılı toplantısında alınan kararla Futbol Disiplin Talimatı'nın  93 ve 97. Maddelerinde değişiklik yapıldı.

Futbol Disiplin Talimatı'nın 93. Maddesinde yapılan değişiklik ile bir sezonda aynı kategorideki müsabakalarda üst üste ya da aralıklı olarak toplam 4 (dört) sarı kart gören teknik adam, görevli veya kulüp yöneticilerinin kulübün aynı kategorideki bir sonraki resmi müsabakasında müsabaka isim listesine yazılamayacakları, soyunma odası ve yedek kulübesine giremeyerek cezalı duruma düşecekleri hüküm altına alındı.

Talimatın 97/3 maddesinde yapılan değişiklik ile, hak mahrumiyeti cezası olan kulüp başkanlarına getirilen, hak mahrumiyeti cezasının "kulübünün resmi müsabakalarında, protokol tribünü hariç stadyumlara girmelerine engel olmaz" istisnası kaldırılarak, kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyeti cezasının, kulübün Play-Off Finali, Türkiye Kupası Finali, Süper Kupa müsabakası veya kupa seremonisinin gerçekleştirileceği bir müsabakanın oynandığı güne denk gelmesi halinde müsabaka günü infaz edilmeyeceği hüküm altına alındı.

Talimatlar sayfası için tıklayınız.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.