TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Futbol Disiplin Talimatı'nda değişiklik 25.09.2019
Futbol Disiplin Talimatında değişiklik

TFF Yönetim Kurulu'nun 20.09.2019 tarih ve 12 sayılı toplantısında, Futbol Disiplin Talimatı'nın 11. maddesinin 1. fıkrasının ve 49. maddesinin 3. fıkrasının değiştirilmesine; Talimatın 11. maddesine 3. fıkranın, Geçici Madde-1'in ve EK-4'ün eklenmesine karar verilmiş ve bu değişiklikler 25.09.2019 tarihinde TFF'nin resmi internet sitesinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Talimatın 11. Maddesinde yapılan bu değişiklikle Disiplin Kurulunun tekerrür eden ihlallerde cezayı yarısına kadar arttırma yetkisi korunmuş, bununla birlikte aynı ihlalin 3, 4 ve daha fazla kez tekerrür etmesi halinde Kurullara disiplin cezalarını, katlanarak arttırma yetkisi tanınmıştır. Ayrıca yapılan ekleme ile sportmenliğe aykırı açıklama ve hakaretin bu madde kapsamında aynı ihlal kabul edileceği ve tekerrür hükmünün uygulanacağı düzenlenmiştir.

Benzeri şekilde stadyumda taraftar güvenliğini sağlamak ve kulüplerimizi bu konuda daha fazla önlem almaya teşvik etmek için talimatın 49. maddesinde yapılan değişiklik ile merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ihlalinin tekerrürü halinde uygulanacak disiplin cezaları arttırılmıştır.

Son olarak yapılan talimata eklenen Geçici 1. madde ile bu değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarih olan 25.09.2019'dan sonra gerçekleşecek ilk ihlalin, bu düzenlemelerdeki tekerrüre esas birinci ihlal sayılması kararlaştırılmıştır. Böylelikle yapılan düzenlemelerin geçmiş ihlaller bakımından aleyhte bir sonuç doğurmaması sağlanmıştır.

Futbol Disiplin Talimatı için tıklayınız.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.