TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 198. sayısı yayında 1.05.2021
TamSahanın 198. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Mayıs sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 198. sayısı da dopdolu.

Cüneyt Çakır: "Oldum dediğiniz gün hakemliğinizin bittiği gündür"

EURO 2012'de 16 yıllık hasreti dindirdi, 2014'te ise 40 yıl sonra Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil etme başarısını gösterdi. Şimdi arka arkaya beşinci büyük turnuvada düdük çalarak adını dünyanın en başarılı ve istikrarlı hakemleri arasında olduğunu bir kez daha teyit edecek. Usta hakem sürekli yükselen başarı çizgisini her zaman öğrenmeye açık ve hedef sahibi olmakla açıklarken, "Şu an o açlığı hâlâ fazlasıyla hissediyorum. Son maçıma kadar da bu böyle olacak" diyor, dünya arenasında isminin bilinmesinden daha gurur verici olanın ise "Türk Hakem" olarak adının geçmesi olduğunu belirtiyor.

Ömer Erdoğan: "Başarı detaylarda saklı"

Süper Lig'e yeni çıkan Hatayspor'un kadrosunu çok kısa sürede ilginç transferlerle baştan kurdu. Teknik direktörlük kariyerinin henüz başında takımına oynattığı futbolla büyük beğeni kazandı. Futbolculuk ve teknik adamlık kariyerinin hikâyesini dinlerken, transferdeki başarı reçetesini de anlatan genç teknik adam, "Oyuncuya iletişim anlamında nasıl dokunmamız gerektiğini hep çalışıyoruz. Hangi ülkenin oyuncusunun nelerden hoşlandığına, ona nasıl davranılması gerektiğine kadar araştırıyoruz. Sırf antrenmanla bu işler oluşmuyor" diyor.

Ali Osman Renklibay: Tüm liglerin kralı

Onu 1970'li yıllarda bir Ankaragücü efsanesi olarak tanımıştık. Konya Selçukspor'la amatör küme, Ceyhanspor'la 3. Lig, Ankaragücü ile de 2. Lig ve 1. Lig'de gol krallıkları yaşayarak erişilmesi çok zor bir unvana sahip oldu. Bir yandan futbol oynarken bir yandan da eğitim hayatını sürdürüp inşaat mühendisi olan, Başkent'in 45 yıl önce çıkardığı son gol kralıyla renkli futbol hikâyesini konuştuk.

Şampiyonlar Ligi Finali: İstanbul zamanı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nin finali 29 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Stat, aday takımlar ve İstanbul'un finalleri ve geçmişteki Şampiyonlar Ligi finalleriyle ilgili kapsamlı bir dosya:

"İstanbul'un 4 adayı, Atatürk Olimpiyat Stadı: Dev finale âmâde, Üç İstanbul finali."

Millî Takım: Son provalar

Ay-yıldızlılar 11 Haziran'da İtalya maçıyla başlayacak EURO 2020 finalleri öncesinde üç özel maça çıkacak. Bu maçlardaki rakiplerimizi tanıyalım:

Azerbaycan Millî Takımı: Hâlâ çıkış arıyor

Kuzey İrlanda Millî Takımı: Ada'nın zayıf halkası

Moldova Millî Takımı: En kötüyü gördüler

Ayrıca,  "Ziraat Türkiye Kupası: Final vakti", "Futbolun yeni yıldızları: Scoutlar", "Futbolda gücün yeni sırrı: Veri analizi", "UEFA Avrupa Ligi: Favoriler fire vermedi", "Ajax'ın altın çağı", "Waldir Pereira Didi: Pele ile Garrincha'nın orkestra şefi", "Dragan Dzajic: Kızılların en büyük yıldızı", "Granada: Endülüs'ün en yeni futbol hikâyesi", "Tuncay Becedek: Komple sporcuydu" dosyaları ile TamSaha'nın 198. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.