TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 196. sayısı yayında   1.03.2021
TamSahanın 196. sayısı yayında  

TamSaha dergisinin Mart sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 196. sayısı da dopdolu.

Fabio Borini: "Türkiye'de futbol içgüdüsel oynanıyor"

Bologna ve Chelsea altyapılarında başlayan kariyerini Swensea, Roma, Liverpool, Sunderland, Milan ve Verona gibi aralarında devlerin de bulunduğu takımlarda sürdürdükten sonra Ocak transferi döneminde geldiği Fatih Karagümrük'te farkını fark ettiren bir performans sergiliyor. Profesyonelliği İngiltere'de öğrendiğini ve geleceğini de Ada'da gördüğünü anlatan usta sol kanat, "İngiltere'de oyun daha hızlı, tempolu ve yoğun oynanıyor. İtalya'da daha taktiksel bir ortam görüyoruz. Türkiye'de daha içgüdüsel bir oyun var" diyor

Gökdeniz Bayrakdar: Sağ kulvardaki buldozer

Trabzon kökenli bir ailenin Kocaeli doğumlu en küçük oğlu. İsmini, Trabzonspor'un eski yıldızı Gökdeniz Karadeniz'den aldı. Kocaelispor'un transfer yasağının da etkisiyle 16 yaşında 3. Lig'de forma giyerken, üç sezonda giderek yükselen performansıyla parmakla gösterilmeye başladı. Henüz 20 yaşında Antalyaspor'un sağ kulvarını parselledi ve hem yeteneği hem de genç yaşına rağmen üstün fizik gücüyle Süper Lig'in değerli oyuncuları arasına girmeyi başardı. İki hedefinden birisi A Millî Takım, diğeri ise Bundesliga.

Ali Akman: "Bundesliga'yı gelişmek için seçtim"

Bursaspor ve Ümit Millî Takım formalarıyla attığı goller onu Bundesliga'ya taşıdı. Önümüzdeki sezondan itibaren Eintrach Frankfurt formasıyla izleyeceğimiz 18 yaşındaki golcü, 1.73'lük boyuyla boyundan büyük işler yapıyor. "Sahte 9" pozisyonunun kendi yaş grubu içindeki en iyilerinden birisi olan genç oyuncu, "Aklımda hiçbir zaman Türkiye'de kalmak olmadı. Yönümü hep Avrupa'ya çevirdim. Çünkü orada hem futbol hayatımın hem de özel yaşamımın daha iyi gelişeceğini düşündüm" diyor.


Ayrıca, "2022 FIFA Dünya Kupası: En zoruyla başlıyoruz", "Süper Lig Araştırma: Yerlide pandemi artışı!", "Süper Lig Araştırma: Gençler yerinde sayıyor", "Transfer Bilançosu: Pazarı Covid-19 vurdu", "Muhsin Ertuğral: Futbolda başarı faktörleri ve trendler", "Futbol Ekonomi: Çoklu kulüp sahipliği modası", "UEFA Avrupa Ligi: Üç büyük sürpriz", "Kenny Dalglish: Kop'u en çok ayağa kaldıran yıldız", "Zbigniew Boniek: Lehistan'dan Çizme'ye esen rüzgâr", "Özcan Arkoç: Gurbetteki efsanemizdi", "Bodo/Glimt: Futbolun kuzey ışıkları", "FIFA Kulüpler Dünya Kupası: Bayern'in koleksiyonunda son parça" ve "Ziraat Türkiye Kupası: Misafirlerin turu" dosyaları ile TamSaha'nın 196. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.