TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 167. sayısı yayında  1.10.2018
TamSahanın 167. sayısı yayında 

TamSaha dergisinin Ekim sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 167. sayısı da dopdolu.

Gökhan Akkan: Genç yaşta yüksek tecrübe

Millî Takımımızın son kadrosunda yer alan Çaykur Rizespor'un file bekçisi, 12 yaşında profesyonel sözleşme imzalayan, 17 yaşından bu yana da oynamaya başlayan bir "genç usta." Süper Lig'de ilk maçına 17 yaşında çıkan, U15'ten bu yana ay-yıldızlı formayı sırtında taşıyan başarılı kaleci, Millî Takım'daki konumu için "Basamak basamak tırmandım. Kalıcı olabilmek için her zaman daha iyisini yapmak zorunda olduğumun farkındayım" diyor.

Mert Müldür: "Elde ettiğimle asla yetinmem"

Millî Takımımızın yeni yüzlerinden genç savunma oyuncusu, futbola başladığı 7 yaşından beri Rapid Wien formasını giyiyor. Her iki ayağını kullanabilmesi, gerektiğinde ön libero veya sağ bek pozisyonlarında görev alabilmesiyle dikkatleri üzerine çekerek daha önce U17 ve U19 düzeyinde de ay-yıldızlı formayı giydi. Genç yetenek, "Ben hiçbir zaman elde ettiğimle yetinmedim, daima üstüne koyarak kendime yeni hedefler belirledim ve onlara odaklandım" sözleriyle başarıya aç yapısını ortaya koyuyor.

UEFA Uluslar B Ligi: Biz bitti demeden bitmez

İlk kez düzenlenen UEFA Uluslar Ligi'nin B kategorisinde yer alan Millî Takımımız, üçlü gruptaki ilk maçlarını Eylül ayında oynadı. Trabzon'da Rusya'ya 2-1 mağlup olan ay-yıldızlılar, iki farklı yenik duruma düştükleri Solna'daki müsabakada müthiş bir geri dönüşe imza atarak İsveç'i 3-2 yendi ve iddiasını sahiplendi. Millîlerimiz bu ay Bosna-Hersek'le oynayacağı özel maçın ardından 14 Ekim'deki üçüncü Uluslar Ligi sınavını deplasmanda Rusya karşısında verecek.

Bosna-Hersek Millî Takımı: Yükselen değer

Bir dönem dünya futbolunda önemli bir yer tutan Yugoslav futbol ekolünün bir parçası olan Bosna-Hersek, ülkenin bağımsızlığını kazanmasının ardından ilk resmi maçını 1995 yılında oynadı. Avrupa Şampiyonaları ve Dünya Kupaları elemelerinde zaman zaman hedefe çok yaklaşan Boşnaklar, 2014 Dünya Kupası'na katılarak tarihi bir başarı gösterdi.


Ayrıca "UEFA Uluslar Ligi: İspanya fırtınası", "Genç Teknik Direktörler: Akıl yaşta değil başta!", "Futbol Ekonomi: Transfer piyasasında yeni rekor", "U21 Transfer: Gençlik para ediyor!", "Sayfalarda kalanlar", "Didier Deschamps: Büyük Kaptan'dan yarım dalya", "Francisco Gento: Altı kupalı fırtına" dosyaları ile TamSaha'nın 167. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.