TR
EN
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Bakan Bak, TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulları ile Bir Araya Geldi 22.12.2023
Bakan Bak, TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulları ile Bir Araya Geldi
Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulları, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın teşrifleri ile Riva'da bir araya geldi. Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılan toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ve Süper Lig Kulüplerinin Başkanları ve temsilcileri katıldı. Toplantının ardından Bakan Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Verimli bir toplantı yaptıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Türk futbolu adına güzel ve verimli bir toplantı oldu. Kulüpler Birliği Vakfını geçen hafta ziyaret etmiştik.  Görüşler ve çözüm önerileri ortaya kondu. Tüm katkı veren kulüp başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreci omuz omuza götüreceğimize eminiz. Biz sorunları konuşarak çözeceğimize inanıyoruz. Kulüplerimizin bazı yasal talepleri var. Onları da değerlendireceğiz. Biz hep bir aradayız. Bu şekilde Türk futbolunu daha iyi noktaya taşıyacağımızı ifade ettik. Katkı verenlere teşekkür ediyorum. Bizim halkımız futbolu seviyor. 2024 Avrupa Şampiyonası Milli Takımımız için önemli bir turnuva olacak. Buradan güçlü şekilde çıkacağız. 2024 yılında her alanda başarılı bir Türk sporunun olmasını arzu ediyoruz. Sık sık bir araya geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Toplantıda Türk futbolunun önemli konularını masaya yatırdıklarını aktaran TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Bugün Sayın Bakanımız, Kulüpler Birliği Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz toplantımıza teşrif ettiler. Futbolumuz için önemli konuları Sayın Bakanımızla, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanımız Ali Koç başta olmak üzere tüm Başkanlarımızla birlikte istişare ettik. Kendilerinin kıymetli görüşlerini aldık. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Her zaman şunu söylüyoruz; bizim büyük bir futbol ailemiz var. Futbolcularımız, Kulüp başkanlarımız, yöneticileri, antrenörlerimiz, taraftarlarımız, siz değerli medya mensupları, sponsorlarımız... Herkes bu ailenin birbirinden kıymetli fertleri. İşte bu sebeple, tüm paydaşların birbiri ile samimi, yapıcı ve sürekli bir diyalog içerisinde olması çok önemli. Bu mekanizmanın düzgün bir şekilde işlemesi bizim birinci önceliğimiz." diye konuştu.

Sorunların birlikte hareket ederek üstesinden gelineceğinin altını çizen Başkan Büyükekşi, "Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç başta olmak üzere tüm Başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir sorun varsa hepimizin sorunu. Hep birlikte çözeceğiz. Bir başarı varsa hepimizin başarısı. Hep birlikte sahipleneceğiz. Bakın, Haziran ayında Milli Takımımız 2024 Avrupa Şampiyonası'nda hepimizin göğsünü kabartmak için sahaya çıkacak. Milli Takımımızın başarılı olması için hep birlikte hazırlanmamız gerekiyor. 2032 yılında ev sahipliği yapacağımız Avrupa Şampiyonası'nda bugünden şampiyonluğu hedefleyen Milli Takımımızı hep birlikte oluşturmak istiyoruz. Yine aynı şekilde ülkemizi Avrupa kupalarında temsil eden kulüp takımlarımıza hep birlikte destek olmamız gerekiyor. Ülke puanı çok önemli ve daha üst sıraları hedeflememiz gerekiyor. İstikrarlı ve sürdürülebilir başarılar için uygun ve pozitif futbol iklimini yine birlikte oluşturmamız gerekiyor. 2024'te tüm futbol ailemizin, birlik ve beraberlik içerisinde daha da güçleneceğine ve hafızalara kazınacak başarılara imza atacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Türk futbolunun sorunlarını omuz omuza vererek çözebileceklerine vurgu yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç "Son haftalarda yaşananları, futbolun temel problemlerini, hakemlik camiasını ve ekonomiyi etraflıca değerlendirdik. Arzu ve irade varsa el ele sorunları çözebileceğimize dair sonucu aldık dersek abartmış olmayız. Bu toplantılar devam edecek. İnşallah Türk futbolunu bir daha bu sorunların konuşulmayacağı bir noktaya hep birlikte getireceğiz." diye konuştu.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız