TR
EN
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF ve Almanya Futbol Federasyonu Heyetleri Resmi Yemekte Buluştu 18.11.2023
TFF ve Almanya Futbol Federasyonu Heyetleri Resmi Yemekte Buluştu
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Almanya Futbol Federasyonu (DFB) yetkilileri, A Millî Takımımız ile Almanya'nın karşılaşacağı özel maçın öncesinde Berlin'de düzenlenen dostluk yemeği organizasyonunda bir araya geldi.

TFF heyetinde Başkan Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra Başkan Vekilleri Yalçın Orhan, Yusuf Günay ve Mustafa Eröğüt, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Genel Sekreter Taner Senseven yer aldı. Dostluk yemeğine Almanya Futbol Federasyonu'nu temsilen Başkan Bernd Neuendorf, Başkan Vekilleri Hans-Joachim Watzke ve Hermann Winkler, Denetleme Kurulu Başkanı Alexander Wehrle ile Genel Sekreter Heike Ullrich katıldı.

Federasyon başkanları, yaptıkları konuşmalarda iki ülkenin kültürleri arasındaki benzerliklere, 100 yılı aşan dostluklarına ve millî takımlarında oynayan Alman asıllı ve Türk asıllı oyunculara değindi.

İki ülkenin millî takımlarının Almanya'da düzenlenecek olan EURO 2024 şampiyonasındaki hedeflerinden bahsedilen konuşmalarda, Türk taraftarların desteği sayesinde A Millî Takım futbolcularımızın turnuva boyunca kendilerini evlerinde gibi hissedecekleri vurgulandı. Öte yandan bu turnuvanın, 2032'de Türkiye ve İtalya'da ortaklaşa düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için bir prova niteliğinde olacağının altı çizildi.

Geri
İleri