TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Türkiye-İzlanda resmi maç yemeği düzenlendi 14.11.2019
Türkiye-İzlanda resmi maç yemeği düzenlendi
Geri
İleri
A Milli Takımımızın, İzlanda ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde bu akşam saat 20.00'de oynayacağı 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri maçı öncesi resmi yemek organizasyonu yapıldı.

İstanbul'da gerçekleşen yemeğe Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Başkan Vekilleri Erdal Bahçıvan, Yılmaz Büyükaydın, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Çağlar, Alkın Kalkavan, İsmail Erdem, Genel Sekreter Kadir Kardaş katılırken, İzlanda Futbol Federasyonu'ndan Başkan Gudni Bergsson, Yönetim Kurulu Üyeleri Magnus Gylfason ve Asgeir Asgeirsson, Genel Sekreter Klara Bjartmarz ile UEFA temsilcisi Duncan Fraser da organizasyonda yer aldı.

Servet Yardımcı: "İzlanda'yı ağırlamaktan dolayı mutluyuz"

Resmi yemek organizasyonunda TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı şöyle konuştu: "Sizleri tekrar ülkemizde, kendinizi evinizde olduğu gibi güvenli bir şekilde karşılamanın ve önce Antalya'da şimdi de İstanbul'da misafir etmemin mutluluğunu yaşıyoruz.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinden bu yana aynı gruplarda mücadele ediyoruz. Hem 2016 Avrupa Şampiyonası hem de 2018 FIFA Dünya Kupası'na giden siz olmuştunuz biz ise sadece 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılabildik. Bu sefer avantaj bizden yana, önümüzdeki 2 müsabakayı kazanıp 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasına gitmek istiyoruz ve bunu Fransa'da aldığımız 4 puan ile grubun lideri olarak hak ettiğimizi düşünüyoruz.

Geçmişte iki ülke arasında oynanan müsabakalar oldukça çekişmeli geçti. Bu akşamki maç bizim açımızdan çok önemli. Umarım herkes tarafından hatırlanacak, mücadele dolu bir müsabaka olur. İki takıma da bu akşamki müsabaka için Fair-Play ruhu içinde geçecek başarılı bir karşılaşma diliyorum."

Gudni Bergsson: "Misafirperverliği için Türkiye'ye teşekkür ediyorum"

İzlanda Futbol Federasyonu Başkanı Gudni Bergsson, "Türkiye futbol tutkusu çok yüksek bir ülke. Akşam olağanüstü bir atmosferin bizi beklediğini biliyoruz. Futbol oynadığım dönemlerde dahil ülkenize bir çok kez geldim ve bunu yaşadım. Son dönemde ise birçok kez aynı grupta yer aldık. Konya'da bizi yendiniz ve EURO 2016 finallerine katıldınız. Ancak bu akşam sizi çok zorlayacağız, kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hem Antalya'da hem de İstanbul'da çok iyi ağırlandık. Her şey çok iyiydi. Bu güzel ev sahipliği için Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Bu akşam umarım güzel bir maç olur ve en kısa sürede yine görüşürüz" ifadelerini kullandı.

UEFA müsabaka delegesi Duncan Fraser de Türkiye'nin iyi bir ev sahipliği yaptığını belirterek iki takıma da başarılar diledi.

Resmi yemek organizasyonu, iki ülke heyetlerinin karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.