TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Yardımcı ve Altıntop, Şampiyonlar Ligi Finali hazırlıklarını Londra'da tanıttı 8.10.2019
Yardımcı ve Altıntop, Şampiyonlar Ligi Finali hazırlıklarını Londrada tanıttı
Geri
İleri

Dünya sporunun önderlerini bir araya getiren Uluslararası 2019 Londra Liderler Haftası kapsamında düzenlenen panelde, TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop,  İstanbul'da oynanacak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin hazırlıklarını tanıttı.

Servet Yardımcı ve Hamit Altıntop'un yanı sıra TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve eski milli futbolcu Tuncay Şanlı'nın da katıldığı panel, Londra'daki Twickenham Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin ele alındığı panelde Servet Yardımcı, Türkiye'nin hazırlıklarına ilişkin bilgiler aktardı. Servet Yardımcı, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, finalin İstanbul'da yapılmasının Türkiye açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Buraya İstanbul'umuzun, ülkemizin bu turnuvalardaki becerisini ve başarısını anlatmaya geldik" dedi.

Türkiye'nin daha önce de 2005 finaline ev sahipliği yaptığını hatırlatan Yardımcı, "Şampiyonlar Ligi Finali dünyada izlenebilen en önemli final. 200 milyondan fazla kişinin canlı olarak izlediği bir finaldir" diye konuştu.  Yardımcı, TFF olarak Türkiye'nin yurt dışında tanıtılmasına büyük önem verdiklerini, önemli finalleri ülkeye getirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Servet Yardımcı, Türkiye'nin bir gün Dünya Kupası Finali'ne ev sahipliği yapmasına ilişkin temennisini de dile getirdi.

Hamit Altıntop: "Çalışmaya şimdiden başladık"

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop da Şampiyonlar Ligi Finali'nin İstanbul'da oynanacak olmasının önemine dikkati çekerek, "Algı olarak da hepimizin bunu anlaması gerekiyor. Sorumluluğu da çok büyük. Baktığınızda hala 8-9 ay var. Ancak biz çalışmaya şimdiden başladık. Çünkü misafirlerimizi, takımlarımızı çok iyi ağırlamak istiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin son yıllarda biraz yıpransa da özünü ve özelliğini kaybetmediğini belirten Hamit Altıntop, "Yeni havalimanımız var, yeni ulaşım alanlarımız var. Bunları ön plana çıkarmak istiyoruz. Finalin de hakkını vermek istiyoruz. Bunu da yapacağımıza inanıyoruz. İnşallah 2005'teki finalden daha güzel bir finale şahitlik ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Tuncay Şanlı ise etkinliğin yapılan hazırlıkların anlatılması açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Zaten ülkemizi hazırlıklar anlamında herkes çok iyi biliyor. Bir sonraki finale de çok iyi bir hazırlık olacak. Umarım çok keyifli güzel ve yine tarihi bir finale tanıklık ederiz" diye konuştu.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.