TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Başkan Demirören, Devre Arası Temsilciler Semineri'nde konuştu 6.01.2018
Başkan Demirören, Devre Arası Temsilciler Seminerinde konuştu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2017-2018 Sezonu Devre Arası Temsilciler Seminerleri resmi ortak açılışı, TFF'nin Beykoz/Riva'daki idari merkezinde bugün yapıldı.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki açılışa TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Başkanvekillleri Servet Yardımcı, Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Prof. Dr. Mete Düren ve Fuat Guguloğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ve Tahkim Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin katıldı.

Demirören: EURO 2024 adayı Türkiye'nin temsilcilerisiniz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Yeni kazanımlar elde ettiğinize inandığımız Devre Arası Temsilci Semineri'nde sizlerle bir arada olmaktan duyduğumuz mutluluğu ayrıca belirtmek istiyoruz. Biz büyük bir futbol ailesiyiz ve sizler de bu ailenin en önemli parçalarından birisiniz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak amacımız, Türk futbolunu en üst noktaya taşımak. Bunu yaparken de sizlere büyük görevler düşüyor.

Sizler beni, Yönetim Kurulu arkadaşlarımızı ve federasyonumuzu temsil ediyorsunuz. Bizler sizlere büyük bir emanet ve güven mührünü teslim ediyoruz. Bu nedenle sizlerin her hareketi bizleri bağlıyor, raporlarınız bizleri yönlendiriyor.

Federasyonun en hayati organı temsilcilerdir. Çünkü Hukuk, Disiplin ve Tahkim Kurullarımız kararlarının yüzde 90'ını sizlerin raporları ile veriyor. Sizler bizim gözümüzde maçların emniyeti, önleyici tedbirlerinizle keyifli müsabakalar izlenmesini sağlayan aktörlersiniz.

İlk yarı itibarıyla genel performansınızı başarılı buluyoruz. Bazen hatalarınız oldu ama bunlardan ders çıkarttığınıza inanıyoruz…

Sevgili kader arkadaşlarım;

Burada özellikle bir konuya değinmek istiyorum… Kulüplerden, başkanlarımızdan sizlerin kurduğu iletişimle ilgili şikâyetler alıyoruz. Sonuçta başkanlarımız, kurumlarını temsil eden kişiler. Kulüplerinin haklarını korumak istiyorlar. Tavırlarınıza çok dikkat ediniz, diyaloglarınızı sağlam kurunuz. Sert değil, çözümcül olunuz…

Yine sizlerden ikinci yarıda çok önemli beklentilerimiz var. Bizim kırmızı çizgilerimiz şiddet ve küfür… En büyük arzumuz küfrü, şiddeti statlarımızdan yok etmek. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmalısınız.

İyi temsilcilik kulüplere bol ceza kesecek raporlar yazmak değil, sezgileri, kararları ve tedbirleriyle müsabakanın güvenliğini sağlamaktır.

Büyük, küçük takım ayırımı asla yapmayınız, talimat ne diyorsa uygulayınız. Çifte standarda asla yol açmayınız.

Özellikle merdiven boşluklarına dikkat etmenizi rica ediyorum. Gerekirse maçı başlatmayın. Bu yetkiyi de buradan sizlere hep beraber veriyoruz Yönetim Kurulumuz'la…

İnsan sağlığı ve güvenlik, tribünlerin acil durumlarda tahliyesi açısından çok önemli… FIFA ve UEFA maçlarındaki o görüntüyü bizlerin de sağlaması lazım.

Bizleri çok daha zorlu, rekabet düzeyi yüksek bir ikinci yarı bekliyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon da zorlu süreçlerin üstesinden geleceğinize inanıyoruz.

Sizlere EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday Türkiye'nin temsilcileri olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz. Türk futbolu asla şiddetle, küfürle anılmasın… Bu konuda hepimize büyük sorumluluk düşüyor.

Son olarak sizlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum… Dün Hukuktan Sorumlu Başkanvekilimiz Sayın Hüsnü Güreli kardeşimin de bahsettiği gibi çok bariz hata yapan arkadaşlar için maalesef gerekli yaptırımları uygulayacağız. Zira sizin hatalarınız doğrudan beni ve Yönetim Kurulumuzu bağlıyor. İkinci yarıda başarılar diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum."

Başkan Yıldırım Demirören, konuşmasının ardından sezon sonunda temsilcilik görevleri sona erecek olan Birtan Taşkınlar ile Metin Cengiz'e birer plaket takdim etti. 

2017-2018 Sezonu Üst Klasman, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon ile Klasman temsilcilerinin katıldığı seminerde Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi, müsabakaya hazırlanma; Digiturk Teknik Operasyonlardan Sorumlu Başkan Bruno Bensimon, yayıncı kuruluş ve temsilci ilişkileri; Temsilciler Kurulu Üyesi Ender Sevim, güvenlik zirvesi hakkında bilgilendirme ve Temsilci İşleri Direktörü Baki Şahin idari konular hakkında sunumlar yaptı.

Seminer, yarın akreditasyon sistemi, stadyum kriterleri ve yönetim sistemleri anlatımı ile sona erecek.

 

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.