TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
MHK Kış Hakem Semineri sona erdi 18.01.2012
MHK Kış Hakem Semineri sona erdi
Geri
İleri

TFF Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Kış Hakem Semineri, Antalya The Marmara Otel'de sona erdi. Üst Klasman Hakem, Üst Klasman Yardımcı Hakem, FIFA Kadın, FIFA Kadın Yardımcı Hakemler ile Üst Klasman Gözlemci ve Üst Klasman Mentörlerinin de katıldığı 3 günlük seminerin son gününde geleneksel FIFA kokart takma töreni yapıldı. Törene; Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, TFF Genel Sekreteri Ebru Köksal, A Milli Takım teknik direktörü Abdullah Avcı da katıldı.

Törende açılış konuşması yapan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, geride kalan 20 haftada hakemlerin önemli bir performans gösterdiğini belirterek "kısa bir değerlendirme yapmamız gerekirse, ilk 2-3 haftaya bazı pozisyonlarda negatifle başladık, zaman geçtikçe iyi bir noktaya geldik. Şu durumda da bana göre iyi bir noktadayız ancak çok daha iyi olabilmemiz, minimum hatayla maçtan çıkabilmemiz için bugünlerde yapmış olduğumuz eğitimin katkısı olacak" dedi.

FIFA kokartı almaya hak kazanan tüm hakemleri kutlayan Başkan Namoğlu, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda görev alacak Cüneyt Çakır'a da başarılar diledi. Türk hakemlerinin son yıllarda Avrupa'daki en fazla görev alan yılı olduğunu söyleyen Namoğlu, "yine aynı şekilde elit gruba giren Fırat Aydınus'u da kutluyorum. Bu iki hakemimiz gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde yönetecekleri güzel maçlarla bizi gururlandıracaktır. Türk hakemliği adım adım ileriye doğru ilerliyor. Bu konuda geçmiş yıllarda emeği geçen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yusuf Namoğlu, lig takviminin sıkışıklığının hakemleri de etkilediğini belirtirken, "birçok yönetici ve teknik adam fikstürün yoğunluğu nedeniyle, oyuncuların çok eleştirilmemesi gerektiğini söyleyerek, futbolculara karşı anlayış beklediklerini dile getiriyor. Ancak kendileri aynı hassasiyeti, o derece de yorulan hakemlere karşı göstermekten çekiniyorlar. Hakem, insan olduğu için hata yapacaktır. Dünyadaki hataları görmemezlikten gelenler, Türkiye'deki en ufak hakem hatasını gündeme taşımaktan kaçınmamaktadır. Bu yıllardır vardı. Bizler kulağımızı onlara tıkayacağız" dedi.  

Daha sonra 28 hakeme FIFA kokartı takıldı. Kadın hakemlerimize kokartı TFF Genel Sekreteri Ebru Köksal verdi.

Hakem: Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Bülent Yıldırım Yunus Yıldırım and Tolga Özkalfa
Yardımcı Hakem: Baki Tuncay Akkın, Orkun Aktaş, Bahattin Duran, M. Emre Eyisoy, Serkan Gencerler, Serkan Ok, Tarık Ongun, Cem Satman, Erdinç Sezertam, Aleks Taşçıoğlu
Bayan Hakem: Tuba Tosun Ayer, Deniz Dilan Gökçek, Kadriye Gökçek
Bayan Yardımcı Hakem: Seçim Demirel, Belgin Kumru, Sevcan Sungur, Sibel Yamaç
Futsal Hakemi: Kamil Çetin, Ozan Soykan
Plaj Futbolu Hakemi: Serdar Akçer, Arda Ergene

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.