TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Diğer Haberler » Haberler
Ülker, Milli Futbol Takımları'nın sponsoru oldu 21.05.2021
Ülker, Milli Futbol Takımlarının sponsoru oldu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye'nin lider gıda şirketi Ülker arasında Milli Futbol Takımları sponsorluğunu kapsayan iş birliği anlaşması imzaladı. 

Yapılan anlaşma ile Ülker, aldığı birbirinden başarılı sonuçlarla tüm Türkiye'yi mutlu eden A Milli Futbol Takımımıza 5 yıl süreyle resmi sponsor oldu. Ülker, Erkek Milli Takımlarının resmi sponsorluğunun yanı sıra Kadın Milli Takımlar ve eMilli Futbol Takımlarının da ana sponsorluğunu üstlendi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen sponsorluk anlaşması imza törenine; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop, TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Alkın Kalkavan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Ülker CEO'su Mete Buyurgan, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası'nın yanı sıra Federasyon ve Ülker yetkilileri katıldı.   

Nihat Özdemir: "Bu anlaşmanın verdiği güçle ülkemizi mutlu edecek başarılar kazanacağız"

Milli Takımlara yönelik katkısından ötürü Ülker'e teşekkür eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, imza töreninde şu konuşmayı yaptı: 

"Türkiye Futbol Federasyonu ile ülkemizin en köklü markalarından Ülker arasında yapılacak sponsorluk imza törenimize hoş geldiniz. Ülker ile 9 yıl süren harika  iş birliğimize verdiğimiz mola bugün itibariyle sona eriyor ve yeni bir döneme başlıyoruz. Bugün atacağımız imzalarla Ülker, 5 yıl süreyle, Erkek Milli Takımların resmi, Kadın Milli Takımlar ve e-Milli Takımların ana sponsoru olacak. 

Öncelikle Türk sporuna unutulmaz katkılar sağlayan Ülker'i spora dönüş kararından dolayı TFF olarak hem kutluyoruz hem teşekkür ediyoruz. Bugün uluslararası rekabetteki gücümüze güç katacak bir ortaklığa adım atıyoruz. Bu anlaşmayla; istihdam ve üretimiyle toplumu mutlu etmeyi hedefleyen Ülker ile, başarılarıyla ülkemizi sevindirmeyi kendine hedef edinen A Milli Takımımız el ele vererek ülkemiz için yeni mutluluklara imza atacak. 

Ülker'in 46 yıldır sporun yaygınlaşması için yaptığı katkılar ölçülemeyecek kadar değerlidir. Çünkü Ülker sadece sponsorluk yapmıyor, sosyal projelerle çok önemli sorumlulukları da üstleniyor. Bu kapsamda Federasyonumuz Ülker ile geçmişte çocukları spor yapmaya teşvik etmek için sportif sosyal projeleri hayata geçirmiştir. Gençlerimiz ve çocuklarımızın sporla tanışmalarını amaçlayan Futbol Köyleri bunun en güzel örneğiydi. 2007 - 2016 yılları arasındaki süreçte geniş katılımla düzenlediğimiz Futbol Köyleri, gençlere hayallerini gerçekleştirme imkânı sundu. Bu proje sayesinde 265 bin çocuğa ulaşan etkinlikler yapıldı. 5 binin üzerinde sporcu yetiştiren, 200'e yakın genç ismi milli takımlara ve profesyonel takımlara kazandıran proje, sağladığı katkılarla hafızamızda güzel izler bıraktı. Kısacası Ülker'in sporu seven nesiller yetişmesine verdiği önem, Türk futbolunda çıtayı yükseltmiştir.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, sponsorluk ve pazarlamadan sorumlu yönetim kurulu üyemiz Alkın Kalkavan ve ekibi her geçen gün daha da büyük adımlar atıyor. İki yıllık dönemde birbirinden önemli anlaşmalara imza attık ve A Milli Takımımızın sponsorluk gelirleri bu süreçte yüzde 50'ye yakın oranda arttı. Bu harika işler için Sayın Kalkavan ve ekibini kutluyor, TFF olarak teşekkür ediyorum. Bu sponsorlukların kapısını aralayan sahadaki başarıdır. 

Bu sponsorlukların kapısını başarıların araladığını da belirtelim. Sayın Şenol Güneş hocamız ve A Milli oyuncularımızın hakkını vermemiz gerekiyor. İnşallah yakaladıkları bu güzel hava ile gerek EURO 2020 finalleri, gerekse 2022 Dünya Kupası elemelerinde hayallerimizi gerçekleştirecekler. Sayın Necla Kıragası Hocamız ile yeni bir yapılanmaya giren Kadın A Milli Takımımız Eylül ayında başlayacak 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası elemeleri için bizleri umutlandırıyor.

Avrupa'nın en iyi 16 ülkesi arasına adını yazdıran E-Millilerimiz, Temmuz ayında düzenlenecek. UEFA e-Euro2021'e katılmaya hak kazandı. Onları da tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. İnşallah Millilerimizin elde edeceği yeni zaferlerle, bizlere bu değerli katkıları yapan Ülker'in "mutlu et, mutlu ol" sloganına destek oluruz. Bu anlaşmanın Milli takımlarımız ve Ülker için hayırlı olmasını diliyor, herkese saygılarımı sunuyorum."

Ali Ülker: "Milli Takımla yan yana olmaktan çok mutluyuz"

Ülker olarak uzun yıllardır Türk sporuna destek vermeyi, en önemli sorumlulukları arasında gördüklerini söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker: "Yıldız Holding ve Ülker olarak, uzun yıllardır Türk sporuna destek veriyoruz. İstihdam, üretim ve ihracatımızla ülkemizin ekonomisine değer katma çabalarımızın temelinde müreffeh bir toplum hedefine katkı sağlama düşüncesi yer alıyor. Mutlu et mutlu ol felsefesiyle bu hedefe yürürken; ülkemizde spora ve kültür-sanat faaliyetlerine destek vererek aynı zamanda toplumumuzun mutluluğuna katkıda bulunmayı da arzu ediyoruz. Tıpkı Milli Takımımızın futboluyla yaptığı gibi, ürünlerimizle ülkemizi dünyanın dört bir yanında temsil ediyoruz. Onlar her golde ve galibiyette bizleri mutlu ederken, biz de tüketicilerimize her lokmada mutluluk vaat ediyoruz" dedi. 

"Kadınların toplumun her alanında yer almaları bizim için önemli" 

Futbolun sadece bir 'erkek oyunu' olmadığını ve fırsat eşitliği konusunda farkındalık sağlaması açısından, A Milli Kadın Futbol Takımımızın önemli bir rol model teşkil ettiğini söyleyen Ali Ülker sözlerine şöyle devam etti:

"TFF ile yaptığımız bu anlaşma kapsamında Erkek Milli Takımlar resmi sponsorluğunun yanı sıra Kadın Milli Takımlar ve eMilli Takımlarımızın da ana sponsorluğunu üstlenerek desteğimizi daha da büyütüyoruz. Yıldız Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Platformumuz aracılığıyla şirketlerimizde de kadınların iş yaşamına eşit ve etkin katılımını sağlamak için çalışıyor, bu kapsamda, çeşitli projeler yürütüyoruz. Kadınların toplumda, iş yaşamında, sporda, kısacası her alanda etkin şekilde yer almalarını önemsiyoruz. Bu açıdan Kadın Milli Takımlarının ana sponsoru olmaktan da özellikle mutluluk duyuyoruz. 

Mete Buyurgan: "Ürünlerimizi, dünyanın dört bir yanında "Made in Türkiye" etiketiyle tüketicilerimizle buluşturuyoruz"

Tüm dünyada ve ülkemizde milyonlarca tüketiciye 'her lokmada mutluluk vadetmek' hedefiyle ürettiklerini ülkemizin ekonomisine değer katmak için çalıştıklarını ifade eden Ülker CEO'su Mete Buyurgan sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkemiz, tüm global işlerimizin, üretimimizin, ihracatımızın ve istihdamın ana üssü konumunda bulunuyor. 6 kıtada, 100'ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Türkiye'deki fabrikalarımızda üretilen ürünlerimiz dünyanın dört bir yanında "Made in Türkiye" etiketiyle tüketicilerimizle buluşuyor. Bu başarımızı, tüm dünyadaki marka bilinirliğimizin yanı sıra; Ar-Ge'ye, inovasyona, dijitalleşmeye, sürdürülebilirlik projelerine yaptığımız yatırımlara ve ihracat potansiyelimize borçluyuz. Ülker'in bu başarısında tüketicisiyle kurduğu güçlü, samimi ve güvene dayalı ilişkinin büyük rolü var. Çünkü bizler üretirken, bir kişiden bir diğerine yani 'elden ele' geçebilecek en değerli şeyin mutluluk olduğuna inanıyoruz. İşte bu düşünceden hareketle aldığı birbirinden başarılı sonuçlarla, bu ülkenin ortak mutluluğuna vesile olan Milli Futbol Takımlarımızla Ülker'i bir kez daha yan yana görmek bizlere mutluluk veriyor. E-sporun da özellikle gençler arasında giderek popülerleşen bir branş olarak karşılarına çıktığını ifade eden Ülker Ceo'su Mete Buyurgan, gençlerle daha önce çeşitli vesilelerle destek verdikleri e-spor platformunda, eMilli Takımlar aracılığıyla bir kez daha bir araya gelecek olmaktan mutluluk duyduğunu da ifade etti.

Alkın Kalkavan: Bu dönemde böyle önemli bir anlaşma imzalamaktan çok mutluyuz

TFF Sponsorluklar ve Pazarlama Sorumlusu ve Dış İlişkiler Yardımcı Üyesi Alkın Kalkavan da, Ülker'in uzun yıllardır milli takımlara verdiği desteklerin takdire şayan olduğunu söyleyerek, ''Yeni sponsorumuz Ülker, aslında Milli Takımlarımıza aşina ve geçmişte beraber bir çok projeye imza attığımız bir marka. Ülkemizde büyüyen her çocuğun Ülker markası ile ilgili yüzünü gülümseten bir hatırası vardır, buna bizlerde dahiliz. Pandeminin etkilerinin sürdüğü böylesine zor bir dönemde, Euro2020 başlamadan hemen önce; böylesine önemli bir anlaşma imzalamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Pandemi başladığından beri, Ülker anlaşması ile beraber toplam 11 adet yeni marka ile; Milli Takımlarımıza özel ticari ortaklık anlaşması imzaladık. Aynı zamanda sözleşmesi sona eren iki ortağımızla da, anlaşmalarımızı yeniledik. Bu dönemde, sponsorluk yapımız da çeşitlendirdik ve bizimle ortaklık yapmak isteyen markalara özel fayda paketleri geliştirdik. UEFA'nın raporlarına göre de bu dönemde sponsorluk piramidini korumakla kalmayıp, Erkek A Milli Takımlarının sponsorluk portföyüne 7 adet marka ekleyen tek federasyon olduğumuzu da gururla paylaşmak isteriz" dedi. 

Şenol Güneş: "Beklentilere en iyi şekilde karşılık vermek için çalışıyoruz"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ülker ile yapılan iş birliği anlaşmasının hayırlı olmasını diledi. Milli takımın ülkenin gözbebeği olduğunu belirten Güneş, "Milli takım piramidin tepesi, tabanda ne yaptığımız önemli. Ülker ailesinin bu konuda çok katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Köylere futbolu getirdiniz. O anlayışla ortaya çıkan ve milli takımda olan iki futbolcumuz var. Enes Ünal ve Ozan Tufan. Geçmişini bilen, bugünü yaşayan, geleceği planlayan bir takım olalım. Takım derken hem Yıldız Holding'i hem A Milli Takımı kastediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Arkalarındaki desteğin ve kendilerinden beklentinin farkında olduklarını aktaran Güneş, "Bunlara en iyi şekilde karşılık verebilmek için hep çalıştık, daha da çok çalışacağız. Hedeflerimiz, hayallerimiz var. Marka değerimizi büyüttükçe, yeni ve güçlü sponsorların aramıza katıldığını görmek bize mutluluk veriyor" diye konuştu.

Necla Güngör Kıragası: "Ülker bizim eski dostumuz"

Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ise Ülker ile yapılan anlaşmadan memnuniyetini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Ülker'le yaptığımız bu anlaşma bizim için son derece anlamlı. Bu adeta iki eski dostun buluşması. Geçmişte futbolun tabanda yaygınlaşması için gerçekleştirilen projelerde birlikte çalıştığımız Ülker, şimdi Milli Takımların yanında. Daha önce Ülker ile hayata geçirdiğimiz futbol köyleri projesinde yer alan kızlarımız bugün artık Milli Takımlarda ter döküyor ve ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyor. Bu da yeniden bir araya geldiğimiz eski dostumuzun futbolun gelişimi içinde ne kadar kıymetli bir yeri olduğunu gösteriyor. Sanıyorum katkı koydukları projelerin meyve verdiğini görmek Ülker için de mutluluk verici.

Bu ortaklık kuşkusuz yeni dönemde de futbolumuz için son derece yararlı olacak. Bu iş birliğine sorumlu olduğum kadın futbolunun penceresinden baktığımda büyük heyecan duyuyorum. Başkanımızın, yönetim kurulumuzun, idarecilerimizin büyük gayretleri ve her geçen gün aramıza katılan yeni sponsorlarla ülkemizde kadın futbolu giderek daha büyük ilgi görüyor. Bu da bizi motive ediyor ve daha iştahla çalışmamızı sağlıyor. Ne mutlu ki artık Türk futbolunda kadının adı var ve  kadınların sesi her geçen gün daha gür çıkıyor. Ümit ediyorum yakın gelecekte Kadın Milli Takımlarımız, FIFA ve UEFA organizasyonlarının elemelerinde daha üst klasmanlarda ardından da büyük turnuvalarda yer alacak. Daha önce Dünyada ve Avrupa'da sesini duyuran  ayrıca 11 Haziran'da başlayacak Avrupa Şampiyonası'nda ülkemize büyük mutluluklar yaşatacağına yürekten inandığımız A Milli Takımımız gibi Kadın Milli Takımımız da Türkiye'nin yüzünü güldürecek, Türk kadınının neler yapabileceğini herkese gösterecek. Konuşmamın sonunda Ülker ile olan yol arkadaşlığımızın futbolumuz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesinde katkı koyan herkese teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, sponsorluk anlaşmasına imzalarını attı. Tören karşılıklı hediye takdimleriyle sona erdi.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.