TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Diğer Haberler » Haberler
Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildi 20.04.2021
Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden seçildi

UEFA'ya üye tüm federasyonların başkan ve yöneticilerin katıldığı UEFA'nın 45. Olağan Kongresi, bugün İsviçre'nin Montrö kentinde yapıldı.

UEFA Kongresi'nde Türkiye Futbol Federasyonu'nu Başkan Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.

TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 16 sandalyeli UEFA Yönetim Kurulu'nun sekiz üyesinin belirlenmesi için yapılan oylamada 55 oyun 47'sini alarak tekrar yönetim kuruluna seçildi.

Yardımcı, 5 Nisan 2017 tarihinde yapılan 41. Olağan UEFA Kongresi'ndeki seçimi kazanarak UEFA Yönetim Kurulu'na girmiş ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'ten sonra bu başarıya ulaşan ilk Türk olmuştu.

Yardımcı'nın da aralarında olduğu sekiz yönetim kurulu üyesinin görev süresi 4 yıl olacak. 
 
UEFA Yönetim Kurulu'na seçilen 8 kişi ve ülkeleri şöyle: Servet Yardımcı* (Türkiye), Gabriele Gravina (İtalya), Karl-Erik Nilsson* (İsveç), Alexander Dyukov (Rusya), David Gill* (İngiltere), Zbigniew Boniek* (Polonya), Rainer Koch* (Almanya), Just Spee (Hollanda) * (Tekrar seçildi)

Kongrede ayrıca 4 Britanya Federasyonu için ayrılan FIFA Başkan Vekilliği için yapılan seçimi Kuzey İrlanda’dan David Martin kazandı. Kadın üye Evelina Christillin (İtalya) ile Răzvan Burleanu (Romanya), Georgios Koumas (Kıbrıs Kum Kesimi), Peter Peters (Almanya) ve Dejan Savićević (Karadağ) FIFA Konseyi üyeliğine seçildi.

UEFA Yönetim Kurulu’nda yer alacak Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) iki temsilcisi olarak Nasser Al-Khelaifi ve Karl-Heinz Rummenigge, Avrupa Ligleri temsilcisi olarak da Javier Tebas belirlendi.

UEFA Kongresi, 2009 yılından beri UEFA Yönetim Kurulu üyeliğini sürdüren Michael Van Praag’a Avrupa futboluna yapmış olduğu hizmetlerden ötürü onursal üye unvanını layık gördü

2019/20 sezonu finansal raporu ve 2021/22 sezonu bütçesinin onaylandığı etkinlikte UEFA Statüsü’nde yapılması düşünülen değişiklikler görüşüldü ve UEFA Yargı Yönetim Organları’nın yeni üyeleri tespit edildi.

Bir sonraki UEFA Kongresi, 11 Mayıs 2022'de Avusturya'nın Viyana kentinde yapılacak.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.