TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Diğer Haberler » Haberler
Eski Başkanlarımızdan Halim Çorbalı son yolculuğuna uğurlandı 17.09.2010
Eski Başkanlarımızdan Halim Çorbalı son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Halim Çorbalı bugün Marmaris'te son yolculuğuna uğurlandı.

1987-1989 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak Türk futboluna önemli hizmetleri bulunan ve 15 Eylül günü Muğla'nın Marmaris ilçesinde vefat eden Çorbalı'nın cenazesi, Armutalan Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra vasiyeti üzerine Armutalan Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı ve Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Özerten, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demircan, Muğla bölgesi hakemleri, gözlemciler ile Çorbalı'nın yakınları katıldı.

Törene katılamayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, TFF Başkanı Mahmut Özgener, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Orduspor takımlarının çelenkleri cami avlusunda yer aldı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halim Çorbalı'nın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak Türk futboluna önemli hizmetlerde bulunduğunu belirterek, ''Kendisi hakem olmadığı halde Merkez Hakem Başkanlığı yapan tek kişiydi. Adam gibi adamdı. Gençlerbirliği'nde 'Pırpır Halim' lakabıyla tanınan hızlı, çevik ve örnek bir insandı. Türkiye ve Türk sporu için önemli bir kayıp. Nur içerisinde yatsın'' dedi.

1926 yılında Ankara'da doğan Çorbalı, ''Pırpır Halim'' lakabıyla Gençlerbirliği takımında forma giydi. Halim Çorbalı, ayrıca TFF Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı ve TFF Yönetim Kurulu üyeliği, Gençlerbirliği Kulübü Divan Kurulu üyesi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştu.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.