TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Temsilciler » Temsilciler Detay Sayfası
Temsilciler Semineri başladı       2.08.2017
Temsilciler Semineri başladı      
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2017-2018 sezonu Üst Klasman, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcileri Yaz Semineri, bugün TFF'nin Riva'da yer alan idari merkezindeki Orhan Saka Salonu'nda başladı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı; şu ifadeleri kullandı: "Merkez Hakem Kurulu Değerli Başkan Vekili, değerli kurul üyeleri, değerli çalışma arkadaşlarım, çok sevgili temsilci arkadaşlar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu adına hepinize hoşgeldiniz demek istiyorum. Ben öncelikle 2016-2017 sezonunda görev yapan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyi bir sezon geçirdik. Burada olmayan ve aramızdan ayrılan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. 2017-2018 futbol sezonu için bir araya geldik. İnşallah yeni sezonu çok daha başarılı bir şekilde götürürüz ve yine başarıyla kamuoyunun karşısına çıkarız. Tabiki bazı maçlarımızda küçük olaylar ve eksikliklerimiz oldu. İnşallah bunları dikkate alıp; ders çıkartarak önümüzdeki sezon bu hataları tekrarlamamaya çalışırız. Temsilcilerimiz maçlarda zamanlamaya çok dikkat etmeli. Bu konu çok önemli. Çok dikkatli olmak zorundayız çünkü biz Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nu temsil ediyoruz. Biliyorsunuz ki derbi maçlarda artık 4-5 temsilci arkadaşımızı görevlendirmeye başladık. Bu maçlar çok önemli olduğu ve Temsilciler Kurulu adına Türkiye Futbol Federasyonu'na bir eleştiri gelmemesi adına bu uygulamayı yapıyoruz. Buna rağmen stat koridorlarında görülmeyen bir şey oluyorsa bu durum bizden kaynaklıdır. Çok dikkatli olmalıyız. Bu sene denetleme mekanizmasını çalıştırıyoruz. Ben ve ve arkadaşlarım maçlara geleceğiz. Maçların hepsini kayıt altına alacağız. O yüzden bu denetim mekanizması sonucunda belli bir puanlamalar olacak. Ben tekrar 2017-2018 sezonun başarıyla geçmesini diliyor ve sizlere saygılarımı sunuyorum."

Seminerin ilk günkü programında Temsilci İşleri Direktörü Baki Şahin tarafından yapılan program tanıtımı ve 2016-2017 sezon değerlendirmesi ile istatistiki bilgilerin ardından, beIN SPORTS Direktörü Bruno Bensimon, Yayıncı kuruluş - Temsilci ilişkileri; E-Kent Yöneticisi Kerem Bilgin, E-Bilet sistemi; Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Medya-Temsilci ilişkileri; TFF Futbol Gelişim Müdürü Dr. Erden Or da öfke kontrolü ile ilgili sunumlarını yaptılar. Seminerin sonraki bölümünde temsilciler görsel ve yazılı sınava tabi tutuldular. İlk günün sonunda Üst Klasman Temsilcisi İbrahim Yuşan, maçlarda yaşanmış ve yaşanabilecek olaylar ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. 

3 gün sürecek temsilci semineri, 4 Ağustos 2017 Cuma günü sona erecek.

Geri
İleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.