TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
MHK Nisan Ayı VAR Eğitim Çalışmaları Gerçekleşti 7.04.2024
MHK Nisan Ayı VAR Eğitim Çalışmaları Gerçekleşti
Geri
İleri
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Nisan ayı eğitim çalışmaları kapsamında 3-6 Nisan 2024 tarihleri arasında TFF VAR Danışmanı Pawel Gil eşliğinde ve VAR Eğitmeni Mete Kalkavan desteğinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Tesisleri'nde VAR/AVAR olarak görev alabilecek hakemlere VAR konuları hakkında teorik bilgilendirme ve simülasyon çalışmaları MHK VAR Sorumlusu Dr. Cem Satman koordinasyonunda gerçekleştirilmiştir.

4 Nisan Perşembe günü 8 hakem, 5 Nisan Cuma günü ise 8 hakem; toplamda 16 hakem ile teorik ve simülasyon eğitimleri yapılmıştır.

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun da açılış konuşmasını yaptığı eğitimlerde hakemlerimiz ve Hawk-Eye firmasının operatörleri Pawel Gil koordinasyonunda yenileme çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

4 Nisan Perşembe günü ise Cem Satman koordinasyonuyla; Pawel Gil, TFF Riva tesislerinde Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig maçlarını izledikten sonra, VAR/AVAR'a atanan hakemler ile maçların analizi yapılarak, UEFA standartlarında VAR geri bildirimleri sağlanmıştır.
Geri
İleri