TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
MHK'den açıklama 14.12.2016
MHKden açıklama

Merkez Hakem Kurulu, bugün bir gazetede yer alan "FIFA hakem listesinde skandal!" başlıklı haber-yorum üzerine açıklama yaptı. MHK'nin açıklaması şöyle:

Bugün bir gazete haberinde hakem Halil Umut Meler hakkında yanlış bilgilere yer verilmiştir.

Halil Umut Meler, 2015-2016 ve 2016-2017 futbol sezonlarında Süper lig Hakem kadrosunda görev yapmıştır. Bu doğrultuda MHK Talimatı'nın 39. Maddesi uyarınca FIFA hakemliğine giriş koşullarını taşımaktadır. Ayrıca Halil Umut Meler, FIFA listesine girmeden önce UEFA CORE kursunun ilk aşamasını başarıyla tamamladığı için ikinci aşamaya da davet edilmiş ve başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almıştır. Meler, Türkiye'den sorumlu UEFA Hakem Komitesi üyesi olan Jaap Uilenberg tarafından da FIFA listesine alınması tavsiye edilen isimlerden biri olup, FIFA tarafından da liste onaylanmıştır.

Bahse konu haberde yine 2012 yılında FIFA hakem listesinin, MHK tarafından FIFA'ya gönderilmesinin unutulduğu iddia edilmiştir.

FIFA hakem listeleri FIFA tarafından verilen bir link vasıtasıyla doldurulur ve belirlenen tarihe kadar isimlerin gönderilmesi zorunludur. Aksi halde bildirmeyen ülkenin FIFA hakem listesi olmaz. 2012 yılında da FIFA Hakem listeleri, mevcut listelerde herhangi bir değişiklik yapılmadan süresi içinde FIFA'ya gönderilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.