TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Cüneyt Çakır dev maçı yönetti 10.07.2014
Cüneyt Çakır dev maçı yönetti

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, FIFA Dünya Kupası Brezilya 2014'te Arjantin ile Hollanda arasında oynanan yarı final maçını yönetti. Normal ve uzatma dakikalarının 0-0 eşitlikle tamamlandığı, penaltı atışları sonucunda Arjantin'in 4-2 kazandığı yarı finalde Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yaptı.

FIFA Dünya Kupası Brezilya 2014'te daha önce Brezilya-Meksika ve Cezayir-Rusya maçlarını, bugün de Arjantin ile Hollanda arasında Sao Paolo'da oynanan yarı final müsabakasını yöneten Çakır, UEFA EURO 2012'de yönettiği yarı finalin ardından Milli Takım müsabakaları seviyesinde bir büyük başarıya daha imza atttı.

FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda final yöneten Çakır, UEFA EURO 2012'nin yanı sıra FIFA U20 Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finaller yönetmiş, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde dördüncü hakemlik yapmıştı. Cüneyt Çakır ayrıca Doğan Babacan'ın 1974'teki katılımından 40 yıl sonra FIFA Dünya Kupası'nda maç yöneten ilk Türk hakem olmuştu.

Çakır ve yardımcılarına destek vermek amacıyla Brezilya'ya giden TFF Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin, MHK Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan ile MHK Üst Klasman Gözlemcisi ve Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır da maçı stadyumdan takip etti.