TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Hakem Sertifika Programı Yaz Dönemi kayıtları başladı 13.06.2014
Hakem Sertifika Programı Yaz Dönemi kayıtları başladı
Türkiye Futbol Federasyonu ile Anadolu Üniversitesi arasında futbol hakemi yetiştirmeye yönelik imzalanan işbirliği protokolü uyarınca sertifika programı müracaatları başladı.

Başvuruların 20 Haziran Cuma gününe kadar yapılması gereken programa, en az lise mezunu olan adaylar katılabilecek.

Başvuru için tıklayınız...

Sistem nasıl işleyecek?

Başlatılan e-sertifika programı ile birlikte Anadolu Üniversitesi tarafından yıl içinde en fazla üç defa "Futbol Hakemliği Sertifika Programı" düzenlenecek.

Her ilden hakem adayı olmak isteyenler, Merkez Hakem Kurulu eğitimcileri ve Anadolu Üniversitesi uzmanlarınca hazırlanan materyallerin yanı sıra, AÜ TV ve internet sitesinden yayınlanacak dersleri takip edebilecek.

Standart hakemlik öğreniminin sağlanacağı 14 haftalık dönem sonunda, Anadolu Üniversitesi tarafından 81 ilde yapılacak sınavlar ile sertifika almaya hak kazanan hakem adayları belirlenecek.

Sertifika sahipleri, hakem olabilmek için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen tarihlerde İl Hakem Kurulları'na başvuracak. İl Hakem Kurulları, ihtiyaç dahilinde, mevcut talimatlara uygun ve atletik testlerde başarılı olan kişileri "aday hakem" statüsünde hakemliğe başlatacak.