TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Uilenberg: ''EURO 2012'de Türk hakemleri çok başarılıydı'' 4.08.2012
Uilenberg: EURO 2012de Türk hakemleri çok başarılıydı

UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg verdiği eğitim sırasında; EURO 2012'de görev yapan Türk hakemlerin performanslarından çok memnun kaldığını belirterek, sadece saha içinde değil saha dışındaki duruşlarıyla da çok profesyonelce davrandıklarını belirtti.
 
Gün boyunca gerçekleştirilen eğitimlerde UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg, UEFA Hakem Konvansiyonu Türkiye Sorumlusu J.W.Larsen ve UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Giovanni Stevanato tarafından verilen eğitimlerde; rakibe kasten müdahale, duran toplarda ceza sahası içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar, rakibe yapılan faullerde gösterilecek sarı ve kırmızı kartın ayrımı, hakem kararı sonrası oyuncu itirazlarında dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

Ayrıca kasıtlı elle müdahale ile ele çarpan topları ayırt etme, hakem kararlarını etkilemeye çalışan oyuncular, yardımcı hakemler için ofsayt pozisyonlarında dikkat edilmesi gereken hususlar, yardımcı hakemler ile 4. hakemin vermesi gereken kararlar ile tüm hakemler arasında oyun içindeki iletişim ve diyaloğun sağlanması gibi konularda bilgi ve öneriler verildi.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız