TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
TFF'den Down Sendromlular Milli Takımı'na 500 bin lira başarı ödülü 2.12.2021
TFFden Down Sendromlular Milli Takımına 500 bin lira başarı ödülü
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Milli Takımına, İtalya'da düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunlarında (Trigames 2021) Avrupa şampiyonluğu kazanması nedeniyle TFF Yönetim Kurulu özel bir ödül vermeyi kararlaştırdı.

Bundan 4 yıl önce, Engelliler Koordinasyon Kurulu ile Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Sayın Birol Aydın ile yapılan stratejik iş birliğinin hemen ardından yapılan Avrupa Şampiyonasında üçüncülük, bu yıl ise Avrupa Şampiyonu olan Down Sendromlular Milli Takımına, Federasyon Başkanı Nihat Özdemir başkanlığında toplanan TFF Yönetim Kurulu, 500 bin lira özel ödül verilmesi kararını aldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Engelliler Koordinasyon Kurulu'ndan sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, "Biz  TFF olarak 2006'dan itibaren stratejik iş birliği ile desteklediğimiz Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Milli Takımını aldıkları Avrupa Şampiyonluğundan ötürü ödüllendirmeye karar verdik. 2022 yılında da ülkemizi Dünya Oyunlarında en iyi şekilde temsil edeceklerine ve şampiyonayı kazanacaklarına inanıyoruz. Bu vesileyle de tüm Engelli camiasının 3 Aralık Dünya Engelliler gününde, bugün olduğu gibi her zaman da yanlarında olacağız" dedi. 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.